Popraw swój wygląd i zyskaj pewność siebie

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Mimo, że nie ma ludzi idealnych, niektórzy łatwiej od innych są w stanie zaakceptować swój wygląd i nie pozwolić, aby miał on wpływ na ich życie. Pozostali muszą żyć w cieniu swoich kompleksów, które rzutują na wszystkie aspekty życia. Gabinet medycyny estetycznej jest miejscem, w którym można pozbyć się tych kompleksów.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Dla wielu osób medycyna estetyczne jest synonimem chirurgii plastycznej, jest to jednak założenie dalekie od prawdy. Obie dziedziny mają oczywiście wspólny cel – poprawę wyglądu i atrakcyjności fizycznej danej osoby, a tym samym zwiększenie jej pewności siebie oraz komfortu życia. O ile jednak w chirurgii plastycznej wykorzystywane są metody inwazyjne, mające na celu rekonstrukcję wad wrodzonych i nabytych, medycyna estetyczna opiera się wyłącznie na zabiegach poza chirurgicznych, których stopień inwazyjności jest żaden lub bardzo niski.

Medycyna estetyczna – popularne zabiegi i wykorzystywana w tym celu aparatura oraz metody

Głównym obszarem, którego dotyczą zabiegi medycyny estetycznej jest proces starzenia się skóry, a właściwie zapobieganie temu stanowi i próba rekonstrukcji stanu wcześniejszego. Odmładzanie i ujędrnianie tyczy się nie tylko skóry twarzy, ale też dłoni, stóp i innych części ciała. Kolejne zabiegi, które poprawiają wygląd skóry to usuwanie i wypełnianie zmarszczek oraz różnego rodzaju bruzd. Młodszy wygląd może też zapewnić usunięcie cieni pod oczami oraz przebarwień starczych i posłonecznych. Inne zabiegi mają na celu wymodelowanie kształtu i owalu twarzy, np. poprzez wypełnienie doliny łez i kości policzkowych. Popularne są też zabiegi mające na celu usunięcie bądź redukcje, rozstępów, cellulitu oraz tkanki tłuszczowej, zwężenie bądź zamknięcie porów skórnych, usunięcie różnego rodzaju znamion, brodawek, rumienia czy blizn, w tym także zmian po trądzikowych, modelowanie ust, korekcja uśmiechu np. poprzez zmianę kolorytu uzębienia, trwałe usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała i inne. Do wykonania tych zabiegów stosowane są między innymi lasery i światła, fale radiowe, podciśnienie, masaż mechaniczny, nakłuwanie, lipoliza kawitacyjna (czyli usuwanie tłuszczu), mechaniczne i chemiczne peelingi, kwas hialuronowy i inne wypełniacze oraz botoks (czyli jad kiełbasiany).

Kto może zajmować się medycyną estetyczną?

Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej leżą na pograniczu kosmetologii a chirurgii estetycznej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi mogą być one wykonywane wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo do wykonywania zawodu. Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją medyczną sama w sobie. Zwykle zajmują się nią inni specjaliści po specjalnym przeszkoleniu – interniści, dermatolodzy, stomatolodzy itd. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych.

Zabiegi medycyny estetycznej stały się w dzisiejszych czasach czymś powszechnym. Jeśli czujesz potrzebę skorzystania z któregoś z nich, pamiętaj, aby wybrać sprawdzonego i legalnie działającego specjalistę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zabieg wykonany zostanie z największą dbałością i dokładnością oraz nie będzie stanowić zagrożenia dla twojego zdrowia. Będziesz więc móc cieszyć się nowym wyglądem nie narażając się jednocześnie na niepotrzebny stres.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.