Popraw swój wygląd i zyskaj pewność siebie

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Mimo, że nie ma ludzi idealnych, niektórzy łatwiej od innych są w stanie zaakceptować swój wygląd i nie pozwolić, aby miał on wpływ na ich życie. Pozostali muszą żyć w cieniu swoich kompleksów, które rzutują na wszystkie aspekty życia. Gabinet medycyny estetycznej jest miejscem, w którym można pozbyć się tych kompleksów.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Dla wielu osób medycyna estetyczne jest synonimem chirurgii plastycznej, jest to jednak założenie dalekie od prawdy. Obie dziedziny mają oczywiście wspólny cel – poprawę wyglądu i atrakcyjności fizycznej danej osoby, a tym samym zwiększenie jej pewności siebie oraz komfortu życia. O ile jednak w chirurgii plastycznej wykorzystywane są metody inwazyjne, mające na celu rekonstrukcję wad wrodzonych i nabytych, medycyna estetyczna opiera się wyłącznie na zabiegach poza chirurgicznych, których stopień inwazyjności jest żaden lub bardzo niski.

Medycyna estetyczna – popularne zabiegi i wykorzystywana w tym celu aparatura oraz metody

Głównym obszarem, którego dotyczą zabiegi medycyny estetycznej jest proces starzenia się skóry, a właściwie zapobieganie temu stanowi i próba rekonstrukcji stanu wcześniejszego. Odmładzanie i ujędrnianie tyczy się nie tylko skóry twarzy, ale też dłoni, stóp i innych części ciała. Kolejne zabiegi, które poprawiają wygląd skóry to usuwanie i wypełnianie zmarszczek oraz różnego rodzaju bruzd. Młodszy wygląd może też zapewnić usunięcie cieni pod oczami oraz przebarwień starczych i posłonecznych. Inne zabiegi mają na celu wymodelowanie kształtu i owalu twarzy, np. poprzez wypełnienie doliny łez i kości policzkowych. Popularne są też zabiegi mające na celu usunięcie bądź redukcje, rozstępów, cellulitu oraz tkanki tłuszczowej, zwężenie bądź zamknięcie porów skórnych, usunięcie różnego rodzaju znamion, brodawek, rumienia czy blizn, w tym także zmian po trądzikowych, modelowanie ust, korekcja uśmiechu np. poprzez zmianę kolorytu uzębienia, trwałe usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała i inne. Do wykonania tych zabiegów stosowane są między innymi lasery i światła, fale radiowe, podciśnienie, masaż mechaniczny, nakłuwanie, lipoliza kawitacyjna (czyli usuwanie tłuszczu), mechaniczne i chemiczne peelingi, kwas hialuronowy i inne wypełniacze oraz botoks (czyli jad kiełbasiany).

Kto może zajmować się medycyną estetyczną?

Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej leżą na pograniczu kosmetologii a chirurgii estetycznej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi mogą być one wykonywane wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo do wykonywania zawodu. Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją medyczną sama w sobie. Zwykle zajmują się nią inni specjaliści po specjalnym przeszkoleniu – interniści, dermatolodzy, stomatolodzy itd. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych.

Zabiegi medycyny estetycznej stały się w dzisiejszych czasach czymś powszechnym. Jeśli czujesz potrzebę skorzystania z któregoś z nich, pamiętaj, aby wybrać sprawdzonego i legalnie działającego specjalistę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zabieg wykonany zostanie z największą dbałością i dokładnością oraz nie będzie stanowić zagrożenia dla twojego zdrowia. Będziesz więc móc cieszyć się nowym wyglądem nie narażając się jednocześnie na niepotrzebny stres.

 

This entry was posted in Uroda.

You may also like...

Comments are closed.