Najważniejszy dzień w życiu?

Dzień naszego ślubu jest zwykle jednym z najbardziej wyczekiwanych, najpiękniejszych i najważniejszych dni w naszym życiu, które wspominamy przez długie lata. Tego dnia bowiem wyznajemy naszej drugiej połówce dozgonną miłość i wierność i składamy obietnicę, że już będziemy dla siebie oparciem. Tego dnia przestajemy być po prostu parą zakochanych w sobie osób, a stajemy się (również w świetle prawa i kościoła, o ile decydujemy się na ślub kościelny) prawdziwą rodziną. Naturalnie większość młodych par chce, aby w tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli im ich najbliżsi – zarówno rodzice i rodzina, jak i przyjaciele i bliscy znajomi. Mają oni nie tylko być świadkami naszego ślubowania, ale zwykle też bawić się z nami do samego rana w trakcie uroczystości weselnych towarzyszących dniu ślubu. O ile jednak jest to bardzo fajna i radosna tradycja, samo jej przygotowanie może być źródłem wielu stresujących sytuacji. Aby ich uniknąć warto odpowiednio wcześnie wszystko zaplanować. O czym pamiętać?

O czym pamiętać planując wesele?

Na początek konieczne jest wybranie odpowiedniej daty, która pasować będzie zarówno świeżo upieczonym narzeczonym, jak i ich najbliższym. Kiedy data i godzina zostanie potwierdzona zarówno w urzędzie stanu cywilnego, ja i w kościele czas rozpocząć poszukiwania odpowiedniej Sali weselnej. Powinna ona pasować do charakteru naszej uroczystości oraz być w stanie pomieścić wszystkich naszych gości. Po Sali czas na usługodawców – wybór zespołu bądź dj-a, kamerzysty, fotografa, florystki, kosmetyczki, makijażystki i innych, w zależności od tego, na co się zdecydujemy. Należy także zapewnić transport i noclegi dla gości oraz wybrać ślubne obrączki oraz weselny tort.

Sukienka inna niż wszystkie

Jednym z najważniejszych aspektów (głównie dla przyszłej panny młodej) jest kwestia wyboru jej sukni ślubnej. Nic w tym dziwnego – tego dnia oczy wszystkich gości skierowane będą w jej stronę, pragnie więc jak najlepiej się prezentować. Poza tym wesele ma się zwykle tylko raz w życiu, jest to więc nie tylko wyjątkowo okazja ku temu, by zabłysnąć, ale też jedyna w swoim rodzaju. Bez względu na to, na jaki model zdecyduje się przyszła panna młoda (wybór podyktowany powinien być bowiem przede wszystkim jej indywidualnym gustem) sukienka powinna przede wszystkim podkreślić jej urodę, zatuszować mankamenty sylwetki i podkreślić jej pozytywne aspekty. Suknia jest oczywiście podstawą ślubnej stylizacji, jednak nie można zapominać także o odpowiednich dodatkach, fryzurze i makijażu, przede wszystkim zaś – o uśmiechu.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.