Zaręczyny i co dalej?

Zaręczyliście się. Gratulacje, to pierwszy krok na drodze do założenia szczęśliwej rodziny, która będzie razem na dobre i na złe. Zanim jednak do tego dojdzie odbyć się musi ślub i (zazwyczaj) wesele, a wydarzenia te wymagają wielu czasochłonnych przygotowań. Od czego zacząć?

Na początek formalności

W pierwszej kolejności świeżo upieczeni narzeczeni powinny zdecydować, którego dnia odbyć się ma ich ślub i wesele. Jest to podstawa bez której przygotowania nie mogą ruszyć z miejsca. Kiedy już padnie propozycja odpowiedniej (czyli pasującej nie tylko przyszłej młodej parze, ale także ich najbliższym) daty czas na wizytę w urzędzie stanu cywilnego oraz w kościele, w którym chcemy, aby nasz ślub się odbył (o ile oczywiście decydujemy się na ślub kościelny). W obu tych miejscach konieczne jest zarezerwowanie terminu i wybór godziny, o której uroczystość się odbędzie. Termin warto zarezerwować odpowiednio wcześnie, zwłaszcza w przypadku par pobierających się w dużym mieście i popularnych wśród nowożeńców parafiach, bowiem jeśli będzie się zwlekać zbyt długo wybrana data może już nie być dostępna. Zarówno w urzędzie, jak i kościele poinformowani zostaniemy o wszelkich formalnościach, którymi zająć się musimy przed ślubem. Kiedy tę część mamy już z głowy możemy śmiało przejść do planowania uroczystości weselnych.

Czas na przygotowania

Dla wielu kobiet (oczywiście z przymrużeniem oka) najważniejszym aspektem związanym w dniem ślubu jest wybór odpowiedniej sukienki. Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że tego dnia będzie ona w centrum zainteresowania i to właśnie w jej kierunku skierowane będą oczy wszystkich gości. O ile jednak wybór sukienki ślubnej jest ważny, to nie jedyne, o czym należy pamiętać. Po pierwsze nasze przyjęcie musi się gdzieś odbyć. O ile nie decydujemy się wyłącznie na skromny obiad w gronie najbliższych poszukiwania odpowiedniej sali warto rozpocząć jak najwcześniej. Wybrane przez nas miejsce powinno nie tylko pasować do charakteru, jaki chcemy nadać naszemu weselu, ale też pomieścić wszystkich naszych gości (dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań warto sporządzić wstępną listę osób, które pragniemy zaprosić). Sala weselna to jedno, trzeba także z wyprzedzeniem zarezerwować odpowiednich usługodawców zaczynając od oprawy muzycznej (zespołu bądź dj-a) i osób, które uwiecznią dla nas te piękne chwile, czyli fotografa tudzież kamerzystę. Odpowiednio wcześnie należy też zarezerwować fryzjerkę i makijażystkę, a także noclegi i transport dla gości. Nie wolno też zapomnieć o ślubnych obrączkach, torcie weselnym… oraz zaproszeniach.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.