Nałóg, zabija ale nie bez objawów.

Uzależnienia to najgorsza choroba jaką widział świat. Wpływa nie tylko na chorego ale również na osoby z jego otoczenia. Potrafi psuć więzi rodzinne, przyjaźnie a nawet związki. Dzieje się tak z wielu powodów. Czasem złe towarzystwo, niedowartościowanie, błędne decyzje wpędzają nas w błędne koło z którego trudno się wyrwać. Niekiedy wysyłamy sygnały, zanim całkowicie popadamy w nałóg. Niewiele osób jednak wie, czym się to przejawia, Przez co nie są w stanie nam pomóc gdy tego potrzebujemy. Bardzo ważne jest więc, abyśmy mieli pewne rozeznanie w tym jak objawiają się poszczególne uzależnienia. Pomoc możemy otrzymać np. w Ars Vitae – Terapia uzależnień 

Alkohol, czyli najgorszy wróg społeczeństwa

Najczęściej spotykane jest uzależnienie od alkoholu. Dotyka ono ogromnej liczby osób a nieleczone doprowadzanie tylko do patologii w domu ale wyniszcza organizm doprowadzając bardzo często do zgonu. Najpopularniejsze objawy tej choroby to brak silnej woli. Objawia się tym, że nie potrafimy kontrolować ilości spożywanego alkoholu, doprowadzając się do stanu upojenia praktycznie codziennie. Kolejny objaw to zmieniona tolerancja na alkohol. Objawia się to tym że raz dużej ilości alkoholu na nie upijają a innym razem po wypiciu nawet małej ilości tracimy głowę. Najbardziej rozpoznawalnym objawem jest jednak, głód alkoholowy. Jest to nic innego jak silna chęć, potrzeba spożywania alkoholu.

Narkotyki, zabijające młodzież

Kolejna bardzo popularne uzależnienie które dotyka wielu osób to narkomania. Jest to nic innego jak zażywanie dużych ilości różnych substancji psychoaktywnych. Je również można rozpoznać, w początkowej fazie. Wtedy najbardziej popularnymi objawami są zmęczenie, zmieniona wielkość źrenic oraz negatywny nastrój. Bardzo często pojawiają się również stany depresyjne oraz brak chęci do życia. Osoba która zaczyna zażywać narkotyki traci również apetyt, a co za tym idzie obniża się jej waga. Później pogłębiają się one, powodując że osoba uzależniona przestaje dbać o swój wygląd i higienę. Po dłuższym zażywaniu osoby narażone są na stany lękowe, urazy psychiczne.

Bardzo ważne jest aby znać objawy , ponieważ jeśli są one początkowe to mamy szanse nie doprowadzić do pogłębienia się nałogu. Jeśli jednak, już występuje to bardzo szybkie zdiagnozowanie, daje szanse na szybsze wyleczenie oraz nie spowoduje tak dużych spustoszeń w organizmie. Nie ignorujmy więc symptomów, które mogą nam pomóc uratować, bliską osobę, zanim całkowicie się zatraci w uzależnieniu. W wielu przypadkach, to dzięki szybkiej reakcji innych udało się uratować wiele osób. Nie zapominajcie o tym.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.