Jak wybrać odpowiednią fryzurę na co dzień?

Wybór odpowiedniej fryzury na co dzień jest dość istotny dla wielu osób. Dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób można wybrać fryzurę dla siebie. Warto pamiętać, że niektóre uczesania wyglądają dobrze tylko po wyjściu od fryzjera. Na co zwracać uwagę przy wybieraniu uczesania i o co warto zapytać specjalistę?

Pierwsza wizyta u profesjonalnego fryzjera

Fryzjer to osoba, która może nie tylko dobrze obciąć włosy. Obecnie mogą oni doradzić również w innych zakresach dbania o pasma. Profesjonalista na pierwszej wizycie powinien zacząć od określenia stanu włosów. To pozwala mu później ocenić, czy dana fryzura będzie wyglądała dobrze w danym przypadku. Nowoczesne fryzury są obecnie wybierane coraz częściej. Warto jednak pamiętać, że wymagają one często dość radykalnego przefarbowania włosów. Jeśli pasma są w słabej kondycji specjalista powinien zalecić ich odbudowę. Dopiero po poprawie ich kondycji możliwe jest przeprowadzenie na przykład radykalnego rozjaśniania. Trzeba jednak nadal pamiętać, że samo zdejmowanie koloru z włosów jest bardzo radykalnym zabiegiem. Często można popełnić błąd, a wtedy pasma nie będą się dobrze prezentować. Znacznie lepiej jest w tym przypadku polegać na opinii fryzjera niż zdecydować się na zabieg pomimo wszystko lub, co gorsza, próbować tego typu farbowania w warunkach domowych. Obecnie nadal wśród nowoczesnych fryzur można zauważyć trend na farbowanie włosów na różne kolory na ich długości. To pozwala uzyskiwać ciekawy efekt, zwłaszcza w przypadku kontrastujących odcieni. Jednak tak zwane farbowanie odrostu w przypadku jasnych włosów może doprowadzić do sytuacji, gdy konieczne będą częste wizyty u fryzjera w celu farbowania naturalnego odrostu. W przypadku, gdy fryzjer zaleci kurację odżywczą warto zdecydować się na taki zabieg. Wyjątkiem mogą być jedynie włosy, które naturalnie mocno się kręcą. Obecnie zaleca się znalezienie specjalisty, który zajmuje się głównie takim rodzajem włosów. Trzeba bowiem pamiętać, że często wymagają one zupełnie innej pielęgnacji niż włosy proste, o czym zdarza się zapominać wielu standardowym fryzjerom. Zazwyczaj prawdziwi profesjonaliści potrafią wydobyć piękny naturalny skręt i nie stosują prostowania, jeśli nie jest ono konieczne.

Wybór fryzury

Wybór odpowiedniej fryzury na co dzień to coś, co można zrobić samodzielnie. W tym celu najlepiej przyjrzeć się proponowanym w danym sezonie cięciom. Warto jednak pamiętać, że modna co roku fryzura typu bob wymaga codziennego modelowania. Może być to nie do przyjęcia dla aktywnych osób, które na przykład nie mają czasu na codzienne poranne mycie i układanie pasm. Dlatego w takiej sytuacji lepiej jest poprosić o pomoc profesjonalistę. Weźmie on pod uwagę stan włosów, codzienny tryb życia oraz życzenia klienta. Często możliwe jest również poproszenie o tak zwaną metamorfozę. W takiej sytuacji jednak należy podkreślić, czy ma się czas na codzienne układanie włosów. Specjalista powinien wziąć to pod uwagę. Nowoczesne fryzury to obecnie bardzo szerokie podejście. Obecnie w każdym kolejnym sezonie można zauważyć, że modne są zarówno fryzury krótkie, jak i długie. Zwykle nadal przeważają włosy proste, ale i dla włosów kręconych znajdzie się co najmniej kilka fryzur. Dlatego wybierając uczesanie ze względu na własne upodobania istnieje spora szansa, że trafi się w nadchodzące trendy.

Samo strzyżenie włosów oraz ich modelowanie

W przypadku wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim można liczyć na to, że dostanie się odpowiednie cięcie włosów. Przed samym cięciem powinno zostać wykonane mycie głowy. Zazwyczaj używa się do tego celu produktów z salonu, jednak osoba świadoma pielęgnacji często może przynieść własne środki. Tak postępują zwłaszcza osoby z naturalnie kręconymi pasmami. Można również wcześniej sprawdzić, jakie produkty są stosowane w danym miejscu i wziąć to pod uwagę wybierając konkretny salon. Po myciu głowy powinno zostać wykonane cięcie. Zazwyczaj trwa to dość długo, ponieważ specjalista powinien zrobić to jak najlepiej. Cięcie na sucho wykonuje się czasem przy włosach mocno kręconych, aby zachować odpowiedni kształt loków. Po rozprostowaniu mogłoby dojść do sytuacji, że choć cięcie zostałoby wykonane równo, byłoby widoczne jako takie, które zostało przeprowadzone krzywo. Jeszcze przed cięciem zazwyczaj na pasma zostaje nałożony preparat wygładzający. W profesjonalnych salonach często stosuje się również odżywcze środki, które sprawią, że włosy będą wyglądać lepiej po cięciu.

O co zapytać fryzjera?

Przede wszystkim, jeśli nie ma się gotowej koncepcji, warto zapytać o zdjęcia fryzury, którą chce wykonać. W przypadku własnego pomysłu warto zapytać, w jaki sposób będzie trzeba pielęgnować daną fryzurę. W przypadku włosów zniszczonych warto dodatkowo dowiedzieć się, jakiego typu pielęgnację doradza specjalista. Potem należy dowiedzieć się, jaki skład mają prezentowane przez niego kosmetyki. W większości przypadków są to dobre produkty, jednak należy pamiętać, że na przykład silikony wskazane są raczej do włosów prostych niż kręconych.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.