Jak zadbać o swoje ciało zimą?

Zimowa pogoda nie zachęca do działania. Za oknem szaro, zimno i ponuro. Najchętniej siedzielibyśmy w domu na kanapie z kocem i dobrym filmem czy książką. Nie jest to dobre podejście, gdyż o dobrą formę i nienaganną sylwetkę należy dbać cały rok, bez względu na pogodę. Nawet jeśli pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu, istnieje wiele innych opcji z których możesz korzystać, aby zadbać o swoje zdrowie i ciało.

Zajęcia grupowe – niezależnie od tego jakie zajęcia wybierzesz, ważne abyś po prostu włączyła trochę ruchu do swojego życia. Czy to będzie taniec, zajęcia fitness, czy też relaksująca joga lub pilates – każda forma ruchu ma dobroczynny wpływ na nasze ciało. Zajęcia zorganizowane stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych ćwiczeń siłowych. Plusem takich zajęć jest z pewnością dodatkowa motywacja w formie prowadzącego zajęcia oraz innych uczestników.
Siłownia – jest wiele powodów dla których warto zacząć trenować na siłowni. Przede wszystkim taki trening uczy nas samodyscypliny, jeśli już zainwestujemy pieniądze w karnet, będzie nam łatwiej przezwyciężyć lenistwo i po prostu ruszyć się z kanapy na trening. Udowodniono, że trening na siłowni wpływa na poprawę samopoczucia, co z pewnością przyda nam się w okresie jesienno-zimowym, gdy z powodu pogody często dopada nas przygnębienie. Jednak najważniejszym powodem, dla którego warto rozpocząć przygodę z siłownią jest oczywiście chęć redukcji tkanki tłuszczowej i zwiększenia siły i wytrzymałości mięśni. Kilka miesięcy systematycznego treningu, a nasze ciało na pewno nam za to podziękuje.
Basen – jeżeli nie jesteśmy fanami siłowni czy ćwiczeń na sali gimnastycznej, być może przypadną nam do gustu sporty wodne. Pływanie ma wiele zalet, świetnie wpływa na poprawę kondycji, wzmacnia mięśnia, poprawia krążenie, a także pozwala na zrzucenie kilku kilogramów. Dodatkowo wszelki ruch w wodzie nie obciąża naszych stawów dlatego polecany jest praktycznie wszystkim osobom, nawet tym z dużą nadwagą. Pływanie dodatkowo wpływa pozytywnie na nastrój, poprawia giętkość ciała i ogólną kondycję ruchową.
Wypad do SPA – nie tylko poprzez sporty możemy wpłynąć na poprawę naszego zdrowia i zadbania o nasze ciało. Jeżeli kompletnie nie mamy ochoty na żadne formy sportów, świetnym pomysłem może być wypad do SPA. Zafundujmy swojemu zmęczonemu ciału chwilę relaksu i zdecydujmy się na relaksacyjny masaż, lub pobyt w grocie solnej. Taka odnowa organizmu na pewno poprawi nam samopoczucie oraz wpłynie pozytywnie na rozluźnienie spiętych mieśni i ukojenie ciała i duszy.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.