Przygotowania weselne

Ślub – najważniejszy dzień w twoim życiu

Dla wielu osób najważniejszym wydarzeniem w ciągu życia jest ślub. Nic w tym zaskakującego – tego dnia bowiem przed Bogiem (lub urzędnikiem stanu cywilnego) a także rodziną i przyjaciółmi dwie osoby ślubują sobie dozgonną miłość i wierność, po czym nie są już tylko parą zakochanych, ale pełnoprawną rodziną. Jest to wydarzenie zarówno niezwykle piękne i wzruszające, jak i powodujące bardzo dużo stresu. Aby zredukować go do absolutnego minimum warto za czasu rozpocząć przygotowania.

Ślub i wesele – o czym pamiętać?

Pierwszą rzeczą, o której pomyśleć powinni świeżo upieczeni narzeczeni, kiedy towarzyszące temu wydarzeni emocje opadną, jest termin, w którym odbędzie się ich ślub i przyjęcie weselne. Powinien on być dogodny nie tylko dla przyszłej pary młodej, ale także dla ważnych dla nich osób – rodziny i przyjaciół. Kiedy padnie odpowiednia data należy potwierdzić ją w urzędzie stanu cywilnego i w kościele, o ile planujemy ślub kościelny. Dokumenty, które są niezbędne do zarezerwowania daty ślubu wyszczególnione są zarówno na stronie USC, jak i poszczególnych parafii. Kiedy wybraliśmy i potwierdziliśmy termin czas przejść do organizacji weselnego przyjęcia. Oczywiście na początek największe znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca. Wybierając salę weselną pamiętać należy o kilku aspektach. Najważniejszy jest oczywiście budżet, jaki planujemy przeznaczyć na całą uroczystość. Duże znaczenie ma także planowana liczba naszych gości. Ponadto należy wziąć pod uwagę charakter, jaki chcemy nadać temu wydarzeniu, czas jego trwania (jeden, a może dwa dni?), ewentualne noclegi i tym podobne rzeczy.

 

Kolejnym krokiem powinien być wybór weselnych usługodawców. Odnośnie oprawy muzycznej wybrać możemy zespół bądź dj-a. Poza muzyką ważne jest też uwiecznienie tego wydarzenia, dlatego warto poszukać odpowiedniego fotografa i kamerzysty. Jeśli planujemy inne atrakcje, to także dobry czas, aby poszukać odpowiednich usługodawców. Kolejnym krokiem powinno być ustalenie wstępne listy gości, rezerwacja terminu u fryzjera i kosmetyczki oraz wybór garnituru dla pana młodego, sukni panny młodej oraz niezbędnych dodatków. Następnie zweryfikować powinniśmy listę gości oraz wybrać i zakupić zarówno zaproszenia, jak i winietki na stół itp. Należy też wybrać menu weselne oraz tort weselny, a także podjąć ostateczne decyzje odnośnie kwiatów i pozostałych dekoracji. Nie wolno też zapominać o przymiarkach garnituru i sukni, aby ewentualnie można było w terminie dokonać niezbędnych poprawek. Ostatnim elementem, i którym koniecznie trzeba pamiętać jest zakup obrączek. Jeśli zajmiemy się wszystkim z wyprzedzeniem, ominie nas sporo stresu a ślub i wesele przebiegnie bez problemów..

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.