Co daje picie wody? Zbawienny wpływ wody na organizm.

Woda jest niezbędna do życia, jest to fakt o którym wszyscy dobrze wiemy. Dlaczego więc tak wielu ludzi nadal bagatelizuje jej dobroczynny wpływ na organizm i zapomina o jej uzupełnianiu? Woda poprzez to iż uczestniczy we wszystkich zachodzących w ciele człowieka procesach, umożliwia jego prawidłowe funkcjonowanie. Ciało ludzkie w ponad 50% składa się właśnie z wody. Dlatego tak ważne jest aby każdego dnia uzupełniać płyny i wyrobić sobie nawyk picia wody.

Woda dla zdrowia i urody
Woda jest ważnym elementem jeśli chcemy zadbać o dobry wygląd i zdrowie naszej sylwetki. Woda obniża uczucie łaknienia, w związku z czym „oszukuje uczucie głodu”, dlatego będzie dobrym sprzymierzeńcem w walce z niechcianymi kilogramami. Poza tym wpływa na usprawnienie trawienia oraz ma właściwości oczyszczające i detoksykacyjne. Picie wody pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca, pomaga obniżyć ciśnienie oraz stężenie złego cholesterolu. Pomoże również w walce z kłopotami jelitowymi i niestrawnością. Picie wody ma też bardzo korzystny wpływ na poprawę jakości i wyglądu naszej skóry, sprawi że będzie wyglądała ona na odżywioną, a co za tym idzie będzie wyglądać młodo.
Woda, a odchudzanie:
Woda poprawia metabolizm, co może sprzyjać utracie kilogramów. Odgrywa ona dość dużą rolę w procesie odchudzania, niezależnie od tego jaką dietę wybierzemy. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu możemy poprawić przemianę materii, oczyścić organizm z toksyn, a także pomóc naszemu organizmowi w pozbyciu się produktów przemiany materii. Woda jest jednym z najważniejszych elementów sprzyjających odchudzaniu. Do wody możesz dodawać sok z cytryny – dzięki czemu dodatkowo wspomożesz przemianę materii oraz dostarczysz organizmowi dawki energii.
Jaką wodę wybrać? Ile pić?
Woda mineralna czy woda źródlana? Często zastanawiamy się, która z nich będzie lepszym wyborem, oraz która ma więcej zdrowotnych właściwości. Woda mineralna jest wzbogacona w większą ilość składników mineralnych takich jak np. wapń, sód, magnez czy potas. Woda źródlana zaś nie zawiera dodatkowych minerałów, jest przy tym zdecydowanie łagodniejsza w smaku. Jeśli chodzi o to ile wody powinniśmy pić, uznaje się, że dziennie powinniśmy wypijać od 2 do 3 litrów wody. Warto zwrócić uwagę na to, iż kobiety potrzebują mniej wody od mężczyzn, czyli ok. 2700ml, zaś mężczyźni 3700ml.
Pamiętajmy, że prawidłowe nawodnienie wpływa na fukncjonowanie całego organizmu, dlatego tak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody. Wobec tego warto nosić ze sobą butelkę wody i wyrobić nawyk popijania jej małymi łyczkami w ciągu dnia.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.