Dlaczego kobiety chcą być modne?

„Atak klonów”

Ostatnimi czasy na ulicach naszych miast można zaobserwować ciekawe zjawisko. Młode kobiety, zwłaszcza nastolatki, ubierają się bardzo podobnie. Panująca moda na kurtki ramoneski i obcisłe białe spodnie całkowicie przejęła galerie handlowe. Gdy nadchodzi kolejny sezon, w sklepach zaczynają pojawiać się nowe kolekcje. Co ciekawe, obserwując witryny sklepowe można zauważyć bardzo dużo podobieństw w produktach różnych sklepów. Na wystawach króluje jeden, góra dwa modne w tym okresie kolory. To samo dotyczy krojów. Wiele kobiet i dziewczyn lubi spędzać czas na zakupach, dlatego też przy tak mało zróżnicowanej ofercie sklepowej po takiej wizycie w galerii handlowej wyglądają one bardzo podobnie, a czasami właściwie identycznie. Moda jednak bardzo szybko przemija. Co sezon panuje nowy „fashion” i ciężko jest nadążyć za tymi wszystkimi trendami. Szczególnie finansowo.

Kreowanie własnego stylu

Dlaczego współczesna młoda kobieta tak chętnie podąża za panującymi trendami? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nikt nie chce być oceniany tylko na podstawie ubioru, a ubieranie się według własnego stylu ma niestety tę wadę, że często podlega krytyce otoczenia. Kobieta boi się oceny innych, zwłaszcza, gdy jej pewność siebie nie jest zbyt duża. Dlatego właśnie zjawisko „ataku klonów” jest tak powszechne wśród młodzieży. Żadna nastolatka nie chce być „out of fashion”, przez co całkowicie traci możliwość ukształtowania własnego, niepowtarzalnego stylu. Niestety, presja otoczenia jest często tak duża, że młode dziewczyny po prostu boją się wyróżniać i wolą dopasować się do rówieśników. Szkoda, bo poprzez oryginalny ubiór można w ciekawy sposób wyrazić siebie a nawet czerpać z tego sporo radości.

Jak walczyć z sklepową monotonią?

Nie tylko młodzież przyzwyczaiła się do noszenia rzeczy modnych. Dojrzałe kobiety przecież także kupują rzeczy w sieciówkach, które promują określone trendy. Co zrobić, by jednak nie kopiować tak wiernie stylu prezentowanego w sklepach i na blogach modowych? Jak wykreować swój własny styl i posiadać oryginalne rzeczy? Jednym z pomysłów może być np. zakup ubrań w mniej znanym lub lokalnym sklepie z odzieżą. Ta opcja jest niestety dość drogim rozwiązaniem, ponieważ ubrania oferowane przez takie miejsca są znacznie droższe niż w typowych sieciówkach. Jeśli jednak znajdzie się ciekawy, niepowtarzalny wzór lub krój to warto w nie zainwestować, bo najczęściej są wykonywane z wyjątkową precyzją z dobrej jakości materiałów. W przypadku, gdy jednak brakuje nam pieniędzy lub po prostu szkoda nam ich wydawać, warto wybrać się także do lumpeksu. W dzisiejszych czasach można tam znaleźć prawdziwe perełki i to za bardzo niską cenę. Co więcej, kupując rzeczy w second – handzie można mieć prawie 100% pewności, że nasze ubranie będzie wyjątkowe i nie spotkamy na ulicy drugiej osoby ubranej identycznie.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.