Co warto wiedzieć o stosowaniu make-up’u?

Obecne standardy urody są dość wysokie. By lepiej się poczuć oraz wizualnie sprawić, by osoby z zewnątrz postrzegały nas za nieco bardziej atrakcyjne, stosuje się odpowiednie kosmetyki. Co warto wiedzieć o wykonywaniu makijażu, jak dobierać kosmetyki i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Czego potrzeba do wykonania makijażu?

Perfekcyjny makijaż wymaga zazwyczaj zastosowania dodatkowych akcesoriów. Część zazwyczaj jest dołączona do tego typu środków jednak profesjonaliści zazwyczaj decydują się na zakup osobnych pędzli czy gąbek. Akcesoria dołączone są często słabej jakości, choć w przypadku profesjonalnych kosmetyków często wystarczą one do wykonania perfekcyjnego make-up’u. W przypadku codziennego makijażu istotne są zwłaszcza pędzle do wykonywania makijażu oczu. Konieczne jest posiadanie ich w ilości kilku sztuk, ponieważ pozwala to na szybkie wykonanie bez konieczności mycia pędzli w trakcie. Precyzyjne malowanie oczu wymaga posiadania nie tylko puchatych, ale także cienkich i nieco płasko zakończonych pędzli. Pozwala to na precyzyjne wykończenie makijażu. W przypadku podkładu niezbędnym elementem dla wielu profesjonalistów jest tak ważny beauty blender. Jest to rodzaj gąbki, który koniecznie należy namoczyć przed wykonaniem makijażu. Zastosowanie takiego produktu ma na celu zmniejszenie zużycia takich kosmetyków jak podkład. Jest to dość istotne w przypadku markowych podkładów, które zazwyczaj sporo kosztują. W przypadku zastosowania zwykłej gąbki zazwyczaj można zauważyć, że duża część produktu wnika w jej strukturę i nie zostaje naniesiona na twarz.
Do idealnego makijażu konieczne są również pędzle do nanoszenia pudru, bronzera czy rozświetlacza. Takie kosmetyki pozwalają w pewnym stopniu modelować twarz, dlatego istotne jest, by do nanoszenia ich używać odpowiednich akcesoriów.

Co zrobić, by uzyskać lepsze utrwalenie makijażu?

Niemal każda kobieta wie jak trudno jest utrzymać nienaganny makijaż przez cały dzień. Dlatego też oprócz kosmetyków, które są konieczne do jego wykonania stosuje się również preparaty, które mają na celu lepsze utrwalenie make-up’u. Podstawowym z nich jest tak zwana baza. Warto pamiętać, że choć taki kosmetyk zawiera w pewnym stopniu substancje odżywcze, to jednak nie może on w pełni zastąpić standardowego kremu na dzień. Bazę należy nałożyć po wchłonięciu się kremu. Tylko wtedy będzie pełnić swoją funkcję w odpowiednim stopniu. Aby zapewnić sobie trwałość make-up’u należy oczywiście zastosować takie kosmetyki, które producent określił jako trwałe. Zamiast standardowej szminki warto zainteresować się produktem, który bardziej barwni usta, niż jest standardową szminką. Podkłady również mogą mieć różne stopnie trwałości i odporność na wycieranie. Często w celu uzyskania trwałego makijażu stosuje się tak zwane kosmetyki trzy w jednym. Taki kompaktowy produkt pozwala również na wygodne wprowadzenie poprawek w ciągu dnia, jeśli jednak kosmetyk nie okaże się dość trwały. Na koniec warto zastosować dodatkowy utrwalacz makijażu, zazwyczaj w formie spreju. Jednocześnie należy uważać, jeśli chodzi o stosowane mgiełki odświeżające. Nie każdy tego typu preparat nadaje się do stosowania przy każdym rodzaju makijażu. W przypadku produktów mniej wodoodpornych znacznie lepiej jest zastosować środek idealnie przeznaczony do tego celu lub zrezygnować z dodatkowego odświeżania skóry twarzy.

Wieczorowy make-up – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wykonywać makijaż wieczorowy. Zazwyczaj jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że stanowi on podkreślenie stylu, jaki wybrało się na daną uroczystość. Do takiego rodzaju makijażu zwykle wykorzystuje się mocniejsze cienie, świetnie sprawdza się podkreślenie oczu grubszą kreską. Ostatnio dużą popularność zyskują także kosmetyki holograficzne. Dotyczy to zarówno cieni do oczu, jak i szminek i lakierów do paznokci. Można również spotkać holograficzne rozświetlacze, które jednak często przeznaczone są na wyjątkowe okazje, gdy dana osoba chce zmienić swój styl niemalże całkowicie. Kosmetyki holograficzne zmieniają swoją barwę w zależności od kąta padania światła. Zazwyczaj przejście odbywa się w zakresie dwóch kolorów, choć zdarza się, że może być ich więcej. Każda kobieta, która chce zaskakiwać, wybierze kosmetyki tego typu, ponieważ są one intrygujące. Wieczorowy make-up warto wykorzystać zwłaszcza wtedy gdy nie chce się zakładać zbyt wielu dodatków w postaci biżuterii. W takiej sytuacji zastosowane kosmetyki same w sobie mogą stanowić oryginalny dodatek, którego nie trzeba dodatkowo podkreślać. Dlatego też warto zainteresować się takim rozwiązaniem.

Zmywanie make-up’u

Oprócz odpowiedniego nałożenia kolorowych kosmetyków należy również pamiętać o właściwym ich usuwaniu z twarzy. Tylko to daje pewność, że skóra twarzy nie zostanie zniszczona przez zastosowany make-up. Warto do tego celu wykorzystywać preparaty w formie pianki lub specjalne płyny micelarne, których można używać zarówno do standardowego mmycia twarzy, jak i do oczyszczania jej bez dodatku wody.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.