Jakie ubranie do snu wybrać?

Szeroki wybór

Każdy z nas ma zapewne swój ulubiony typ ubrania przeznaczony na nocny wypoczynek. Jedni lubią szykowne, eleganckie satynowe piżamy, inni preferują wygodne, powyciągane T-shirty a jeszcze inni śpią w samej bieliźnie. Nocny odpoczynek to nie tylko czas, w którym można zapomnieć o zmartwieniach dnia, ale także czas regeneracji organizmu. W nocy nasz mózg oraz całe ciało zbiera siły na kolejny dzień, dlatego należy zadbać o odpowiednią higienę snu. Bardzo ważne jest przestrzeganie kilku zasad, które pomogą w odpowiednio przygotować się na spokojny sen. Dotyczą one między innymi odpowiedniego ubioru. Jak się okazuje, nie każda bielizna nadaje się na czas nocnego wypoczynku. Jaki strój jest zatem najbardziej odpowiedni? Czy na rzecz wygody powinno się zrezygnować z estetycznego wyglądu? A może istnieją jakieś pośrednie rozwiązania?

Przede wszystkim wygoda

W wyborze odzieży przeznaczonej na czas snu na pierwszym miejscu powinna stać właśnie wygoda. Trudno jest naprawdę wypocząć, gdy cały czas odczuwa się niekomfortowe uwieranie lub dotyk nieprzyjemnego materiału. Istotne jest także zwrócenie uwagi na to, by nigdy nie ubierać na noc przyciasnej bielizny. Uwierające majtki, a tym bardziej biustonosz znacznie ograniczają przepływ krwi. Jednostajny ucisk w jedno, konkretne miejsce może powodować poważne zaburzenia krążenia w tym obszarze. Szczególnie niebezpieczna jest w tym przypadku przylegająca bielizna sportowa lub zawierająca metalowe druty. Problemy układu krążenia to nie jedyny skutek noszenia ciasnej bielizny na czas snu. Może ono także zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów skórnych. Sen to czas gdy nie do końca kontrolujemy nasze ruchy i bezwiednie przewracamy się z boku na bok. W ten sposób przy nieodpowiednim ubraniu można nabawić się wielu podrażnień oraz obtarć. Tego typu nieprzyjemności mogą w znaczący sposób zakłócić spokojny sen i spowodować, że organizm nie będzie w stanie odpowiednio się zregenerować. Dlatego też spanie w bieliźnie, szczególnie w biustonoszach jest zdecydowanie odradzane. Lepiej wybrać coś, co będzie wygodne i w żaden sposób nie zaburzy codziennego czasu na odpoczynek.

Co z wyglądem?

Sprane, powyciągane, obszerne koszulki mogą kojarzyć się z komfortem, ale z pewnością nie z elegancją. Warto zamienić je na ciekawy model piżamy lub koszuli nocnej, która będzie posiadać obie cechy. Przy wyborze odpowiedniego stroju warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału została ona wykonana. Na tego typu odzież najlepiej sprawdza się bawełna, ponieważ jest materiałem pochodzenia naturalnego. Należy także dopasować piżamę do aktualnej pory roku. Wycięta bluzka i krótkie spodenki z pewnością nie sprawdzą się podczas srogiej zimy. Warto o tym pamiętać, by później nie marznąć lub zbyt mocno się nie pocić. W sklepach jest wiele modeli odzieży nocnej, które łączą wygodę i estetyczny wygląd, a często można je znaleźć w całkiem przystępnych cenach. Pamiętajmy o tym, że odpowiedni ubiór na czas snu to podstawa odpowiedniego wypoczynku.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.