Jak znaleźć dobrego dietetyka ?

Obecnie wiele osób decyduje się na zdrowy tryb życia, który opiera się na ćwiczeniach i racjonalnym odżywianiu. Niektórzy są w stanie poradzić sobie sami i dobrać dietę do swoich potrzeb, większość jednak korzysta z usług profesjonalisty. Dietetyk Kielce to osoba, do której powinniśmy się zwrócić, gdy chcemy zacząć zdrowo się odżywiać i chcemy by ktoś ułożył nam jadłospis ,uwzględniający nasze potrzeby i upodobania. Przed wyborem odpowiedniego dietetyka, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Przede wszystkim kwalifikacje

Odpowiednie wykształcenie to podstawa. Przeglądając oferty różnych specjalistów, warto zweryfikować podane przez nich informacje dotyczące kwalifikacji i kompetencji. Zwłaszcza wtedy, gdy chorujemy i potrzebujemy diety, jako wsparcia terapii. Można o to zapytać wprost, przed pójściem na pierwsze spotkanie.

Ważnym elementem jest to, w jaki sposób jest układana dieta. To właśnie od wykształcenia i wiedzy zależy, jakie sposoby będzie stosował dietetyk, by pomóc nam w dążeniu do idealnej sylwetki. Nie od dziś wiadomo, że oferty, które obiecują stratę wielu kilogramów w krótkim czasie, są nieskuteczne, a nawet niebezpieczne. Warto więc sprawdzić, czy osoba, do której chcemy się udać, nie praktykuje podobnych rozwiązań.

Dobrze, gdy możemy zapoznać się ze skutecznością danej osoby. Ciekawym sposobem na sprawdzenie tego jest zamieszanie przez dietetyka, galerii swoich podopiecznych i ich metamorfoz. Warto również poczytać opinie na temat danego lekarza i zapoznać się z informacjami zwrotnymi osób, które miały możliwość skorzystać z jego usług. Należy mieć jednak na uwadze, że każdy organizm jest inny i każdemu osiągniecie wymarzonych efektów, może zająć więcej czasu.

Jak się przygotować do wizyty ?

Przed pierwszą wizytą można otrzymać od dietetyka kwestionariusz do wypełnienia oraz polecenie wykonania badania krwi. W przypadku chorób przewlekłych warto mieć ze sobą komplet dokumentów z historią i przebiegiem choroby. Standardowy czas wizyty to 60 minut, podczas których powinno się otrzymać pierwsze zalecenia, tak by można było skontrolować i ocenić efekty na następnym spotkaniu. Warto pamiętać, że dieta to ciągły proces, który wymaga regularnych wizyt i polega na czymś więcej niż tylko ułożeniu jadłospisu. Gdy coś jest niejasne, dobrze jest o to zapytać. Należy powiedzieć o tym, jakie są nasze preferencje- co lubimy jeść, czego nie oraz poinformować o ewentualnych alergiach i nietolerancjach. Dobrze mieć na uwadze to, że dieta musi być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. W innym przypadku ciężko jest się spodziewać pozytywnych efektów.

Kategoria: zdrowie

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.