Nowości w świecie medycyny estetycznej

Rynek estetyczny ciągle prężnie się rozwija i zaskakuje nas na każdym kroku. Każdy z nas chce wyglądać pięknie i młodo. Niestety starzenie się jest procesem nieuchronnym, a wszelkie zabiegi mogą jedynie wpłynąć na opóźnienie tego procesu. Mimo tego naukowcy wykorzystując ogromne sumy pieniędzy oraz dziesiątki badań, wciąż poszukują „eliksiru młodości”. Najnowszym odkryciem na rynku są zdecydowanie peptydy biomedyczne – czym są i jakie są ich właściwości?

Peptydy biomedyczne – są to syntetyczne związki chemiczne, które działają na zasadzie naśladowania substancji naturalnych, które sterując procesami metabolicznymi, bezpośrednio oddziałują na komórki docelowe. Skutecznie stymulowane komórki znajdujące się w skórze, produkują kolagen, elastynę oraz naturalny kwas hialuronowy, mając za zadanie przywrócenie skórze gładkości i elastyczności. W konsekwencji dzięki ich użyciu jest możliwa regeneracja organizmu. Peptydy powstają podczas syntezy białek i są już one od jakiegoś czasu pozyskiwane w sposób sztuczny.
Peptydy w medycynie są zazwyczaj stosowane jako dodatki do dermokosmetyków, a także do gotowych koktajli stosowanych w mezoterapii. Tę metodę można stosować już od 25 roku życia, jednak raczej jako procedurę zapobiegawczą niż leczniczą. Peptydy stosowane w medycynie kosmetycznej, po wstrzyknięciu dają wyraźne, bardzo naturalne efekty odmłodzenia. Wszelkie wypełniacze w postaci peptydów w znaczny sposób poprawiają poziom nawilżenia skóry, regenerują ją, a także bardzo dobrze ją odżywiają. Peptydy biomedyczne najskuteczniej działają w połączeniu z kwasem hialuronowym, efekt ich stosowania jest wtedy bardziej długotrwały.
Wyróżniamy kilka rodzajów peptydów, niektóre z nich np. zmniejszają powstawanie przebarwień, wpływając na powstawanie barwnika w skórze, inne zaś mogą pobudzać produkcję kolagenu skórze, a nawet stymulować cebulki włosowe. Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu bariery ochronnej skóry, powinniśmy sięgnąć po preparaty zawierające polipeptydy, są one idealne dla osób dotkniętych pierwszymi oznakami starzenia, a także dla osób o skórze wrażliwej. Z kolei osobom po 50 roku życia, polecane są lipopeptydy, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny, sprawdzą się przy problemach z utratą elastyczności skóry. Peptydy mogą posłużyć jako swoista odbudowa organizmu, poprzez swoje regenerujące i odbudowujące właściwości. Dodatkowo do tej pory nie wykazano, aby peptydy miały jakiekolwiek niekorzystne działanie na organizm ludzki.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.