Małoinwazyjne zabiegi poprawiające urodę

Nie ma chyba osoby, która podobałaby się w sobie w stu procentach. Naturalnie wiele osób akceptuje swoje drobne niedoskonałości i potrafi wręcz zrobić z nich atut. Co jednak robić w sytuacji, w której jedna z naszych fizycznych wad całkowicie odbiera nam pewność siebie? Jeśli uważamy, że zwojowalibyśmy cały świat, „gdyby nie…”? Z pomocą mogą wówczas przyjść zabiegi medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna – czyli co?

Czym jest sama medycyna wie każdy. Jest to dział nauki empirycznej, w której zawiera się cała wiedza o zdrowiu oraz chorobach człowieka, a także metodach, dzięki którym można im skutecznie zapobiegać lub leczyć. Medycyna weterynaryjna poszerza obszar zainteresowań samej medycyny na stan zdrowia zwierząt. Jakie jest więc przeznaczenie medycyny estetycznej, która nakierunkowana jest na ludzi zdrowych? Jej głównym celem jest zapewnienie ludziom wysokiej jakości życia poprzez poprawienie ich atrakcyjności fizycznej. Osiąga się to poprzez ordynacje leków oraz zabiegi nieinwazyjne albo o niskim stopniu inwazyjności. Związane są one przede wszystkim z profilaktyką starzenia się skóry oraz występowania zmarszczek poprzez działania zapobiegawcze, a także próbami odtworzenia stanu sprzed wystąpienia tego naturalnego procesu poprzez stosowanie działań rekonstrukcyjnych. Dzięki medycynie estetycznej możliwe jest usunięcie niedoskonałości o różnym podłożu. Poza odmładzaniem jej zabiegi pozwalają na rozwiązanie innych problemów natury estetycznej. Jest to między innymi usuwanie blizn i znamion, zmniejszanie lub całkowite wyeliminowanie cellulitu i rozstępów, usuwanie miejscowej otyłości, zmiana kształtu twarzy (zapadające się policzki, małe usta itd.), poprawa rozmiaru i wyglądu piersi i tak dalej. Wszystkie te zabiegi muszą być wykonywane przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. Ich kompetencje lokują się pomiędzy kosmetologią a chirurgią estetyczną. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej zabiegi medycyny estetycznej są małoinwazyjne i pozachirurgiczne. Medycyna estetyczna nie ma swojej specjalizacji, zabiegi wykonywane są głównie przez lekarzy innych specjalności – głównie dermatologii i stomatologii, choć nie jest to reguła, którzy odpowiednio się dokształcili.

Narzędzia wykorzystywane do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej

Do wykonania zabiegów wykorzystuje się szereg specjalistycznego sprzętu oraz różnego rodzaju substancje. Są to przede wszystkim lasery (frakcyjne, diodowe i typu Q-Switch), światło (E-Light i IPL), podciśnienie, masaż mechaniczny, fale radiowe, wypełniacze (przede wszystkim kwas hialuronowy), jad kiełbasiany (zwany potocznie botoksem), chemiczne i mechaniczne peelingi czy nakłuwanie przy pomocy specjalistycznych igieł. Do samych zabiegów, które cieszą się największą popularnością należą natomiast odmładzanie oraz ujędrnianie skóry (zarówno twarzy, jak i dłoni czy stóp), wypełnianie zmarszczek, usuwanie cieni pod oczami, poprawianie owalu i kształtu twarzy, usuwanie blizn, redukcja przebarwień, usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej, rozstępów i cellulitu, korekcja uśmiechu, stałe usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała, leczenie objawów trądziku, modelowanie kształtu ust, zabiegi poprawiające kształt i wygląd piersi i inne. Zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane ambulatoryjnie i nie wymagają pobytu w szpitalu.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.