Czy warto kupić irygator dentystyczny?

Do czego służą irygatory dentystyczne?

Irygatory dentystyczne służą przede wszystkim do usuwania zbędnego kamienia nazębnego z powierzchni szkliwa. Urządzenie pozwala dokładnie przepłukiwać jamę ustną za pomocą pulsującego strumienia wody pod ciśnieniem. Świetnie sprawdza się do usuwania płytki bakteryjnej a także resztek pokarmu z przestrzeni między zębami i poniżej linii dziąseł. Irygatory do zębów są często stosowane w leczeniu jak również zapobieganiu chorób przyzębia. Sprzęt może się okazać szczególnie przydatny dla osób, które posiadają aparat ortodontyczny lub implant. Ciśnieniowy strumień wody bez trudu usunie wszystkie resztki jedzenia nawet z trudno dostępnych przestrzeni w jamie ustnej. Jest to świetna alternatywa dla zwykłej szczoteczki do mycia zębów.

Kiedy warto zainwestować w irygator?

Irygatory dentystyczne sprawdzają się przede wszystkim dla wcześniej wspomnianych osób z aparatem ortodontycznym, implantami, mostami lub posiadających ciasne przestrzenie między zębami. W takiej sytuacji nawet szczoteczka elektryczna czy soniczna nie poradzi sobie tak dobrze jak irygator. Wbrew pozorom irygator świetnie sprawdzi się także w przypadku osób z osłabionymi dziąsłami skłonnymi do krwawienia. Urządzenie ma wbudowaną funkcję masowania dziąseł. Dzięki możliwości regulacji ciśnienia można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Irygacja wrażliwych dziąseł stosowana regularnie przez dłuższy czas może znacznie ograniczyć, a nawet zatrzymać problem krwawienia.

Jaki irygator wybrać?

Na rynku dostępne są zarówno stacjonarne irygatory do zębów jak i przenośna, mniejsza wersja urządzenia. Irygatory stacjonarne są zazwyczaj większych rozmiarów – duże objętości zbiorników pozwalają na rzadsze uzupełnianie płynu, a co za tym idzie – oszczędność czasu. Dodatkową zaletą dużych modeli jest fakt, że są one wyposażone w wymienne końcówki, dzięki czemu z irygatora może korzystać cała rodzina. Świetnie sprawdzą się do codziennego użytku w domu zapewniając dużą wygodę. Bezprzewodowa wersja urządzenia ma zazwyczaj znacznie mniejsze, kompaktowe wymiary, dzięki czemu jest dużo bardziej poręczna, np. podczas podróży. Bez problemu zmieści się do kosmetyczki i nie zajmie połowy objętości walizki. Tego typu modele są zazwyczaj dość lekkie, co także z pewnością okaże się dużą zaletą na wyjeździe. Podstawową wadą irygatorów bezprzewodowych jest ich mała pojemność. Niestety, zbiornik nie może być zbyt duży przy niewielkich rozmiarach całego urządzenia. Aby przeprowadzić jedną dokładną irygację jamy ustnej trzeba napełnić zbiornik nawet kilka razy. Dlatego przed zakupem irygatora warto się zastanowić, który typ sprzętu odpowiada nam najbardziej.

 

You may also like...

Comments are closed.