Zaręczyny i co dalej?

Zaręczyny to bardzo ważne i wzruszające wydarzenie dla każdej zakochanej pary. Jest to nie tylko bardzo specyficzne wyznanie sobie miłości, ale też zapowiedź sformalizowania swojego związku przed urzędnikiem, Bogiem (o ile zdecydujemy się na ślub kościelny) oraz najbliższymi nam osobami – rodziną i przyjaciółmi. Zaręczyny to pierwszy krok ku temu, aby stać się rodziną. Zanim jednak dojdzie do ślubu i towarzyszących temu wydarzeniu uroczystości weselnych, podczas których młoda para ma szanse podzielić się swoją radością z najbliższymi, czekać ich będą długie miesiące załatwiania różnego rodzaju formalności i przygotowań, które mogą być nie tylko bardzo czasochłonne i kosztowne, ale też niezwykle stresujące. Aby maksymalnie zminimalizować stres warto rozpocząć przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem, wówczas szanse na to, że na naszej drodze natrafimy na różnego rodzaju niespodziewane sytuacje znacznie się zmniejszą. Pamiętaj, że podstawa to dobry plan!

Przygotowania do ślubu – od czego zacząć?

Najważniejszym i pierwszym krokiem powinien być wybór daty naszego ślubu i wesela. Kiedy już zdecydujemy się na termin, który pasować będzie zarówno nam, jak i naszym najbliższym czas na wizytę w urzędzie stanu cywilnego oraz w kościele, gdzie naszą datę zarezerwujemy. Tam też poinformowani zostaniemy, jakim formalnościom musimy sprostać. Kiedy kwestie daty będziemy już mieć za sobą warto ustalić nasz ślubny i weselny budżet. Niestety wydarzenia te są zwykle dla młodej pary dość kosztowne, dlatego ustalenie zawczasu budżetu pozwoli na rozsądniejsze poszukiwanie usługodawców, a także da nam szansę na zniwelowanie kosztów (w końcu czas to pieniądz). W następnej kolejności możemy przejść do ustalenia wstępnej listy gości. Kiedy kwestie terminu, pieniędzy i gości mamy już załatwione – przechodzimy do miejsca.

Skromna restauracja, hotel spa a może góralska Gospoda?

Wybierając odpowiednią salę weselną powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze powinna ona pasować do charakteru naszego przyjęcia. Dla jednych idealnym miejscem okaże się góralska, klimatyczna gospoda, dla innych elegancki hotel, spa. Należy pamiętać, że wybrane miejsce pomieścić musi wszystkich naszych gości. Pod uwagę wziąć też trzeba takie aspekty jak na przykład dojazd do sali z kościoła czy urzędu, baza noclegowa itp.

Co poza salą?

Wybór odpowiedniego miejsca to dopiero początek. Ponadto pamiętać musimy między innymi o: zatrudnieniu zespołu bądź dj-a, kamerzysty i fotografa, zarezerwowaniu terminu u fryzjerki oraz makijażystki, wybór kwiatów i dekoracji, wybór menu, zakup sukni ślubnej, garnituru i dodatków, wybór obrączek, zakup tortu weselnego, zarezerwowanie transportu i noclegów, zakup i rozesłanie zaproszeń, prezenty dla rodziców i gości, wybór piosenki na pierwszy taniec i wielu, wielu innych aspektach.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.