Wybór fryzury na co dzień i jej pielęgnacja

Obecnie coraz częściej mówi się o właściwej pielęgnacji włosów. Wiele osób uważa, że nie jest to nic skomplikowanego. Wystarczy przecież zakupić jedynie odpowiedni preparat dostępny w każdym sklepie. Część osób w tym celu decyduje się na zakup kosmetyków z salonu fryzjerskiego lub z hurtowni fryzjerskiej, które zazwyczaj uznawane są za lepsze. Co warto wiedzieć o takich preparatach i w jaki sposób wybierać fryzurę na co dzień?

Wybór odpowiedniej fryzury na co dzień

Odpowiednia fryzura to często kluczowa sprawa. Wiele osób zwraca na nią uwagę, dlatego też warto dbać, by w ciągu dnia włosy wyglądały jak najlepiej. Dlatego też, w przypadku gdy na poprawianie fryzury nie ma zbyt wiele czasu, lepiej wybrać jak najmniej wymagający wariant. Zazwyczaj, wbrew pozorom, odradzane są w tym celu włosy półdługie. Europejki w większości przypadków mają dość miękkie i co najmniej lekko falujące pasma włosów. W przypadku fryzury półdługiej często wymagają one prostowania lub modelowania przy pomocy suszarki i szczotki. Takie fryzury dla nastolatki czy dla osoby dorosłej nie są zbyt polecane. Mogą pozwolić sobie na nie osoby, które zazwyczaj pracują w biurze, ponieważ tam zazwyczaj nie działają czynniki, które negatywnie wpływają na ułożenie fryzury. Fryzury dla nastolatki zazwyczaj są bardziej praktyczne co nie oznacza, że w razie potrzeby pasma nie mogą zostać ułożone zupełnie inaczej. Można również użyć kolorowej zmywalnej za pierwszym razem farby w spreju, która doda fryzurze nieco innego stylu, jeśli nastolatka wybiera się na przykład na imprezę. Zazwyczaj najwygodniejszą, a zarazem nadal modną fryzurą są po prostu długie włosy. Obecnie do łask wracają także kręcone pasma, co cieszy zwłaszcza te osoby, które mają naturalny skręt. Długość włosów, która pozwala je związać to zazwyczaj najbardziej praktyczny wybór. Co warto wiedzieć o pielęgnacji pasm tej długości?

Pielęgnacja włosów bez względu na fryzurę

Pielęgnacja włosów to bardzo rozległy temat. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że zarówno nastolatki, jak i osoby dorosłe inaczej będą dbać o pasma proste, a inaczej o kręcone. Wiele osób o tym zapomina, co doprowadza do tego, że pasma włosów nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. W przypadku kręconych włosów należy pamiętać, aby unikać produktów z silikonami. Zazwyczaj działają one negatywnie na skręt i sprawiają, że pasma nie wyglądają ani na kręcone, ani na proste. Zwykle efekt ten jest bardzo niekorzystny i daje wrażenie zniszczonych pasm. Silikony są polecane do włosów prostych lub bardzo lekko falujących, jeśli dana osoba chce uzyskać efekt jak najbardziej prostych włosów. Warto jednak pamiętać, że używanie silikonów zazwyczaj sprawia, że ukryte są pewne zniszczenia włosa na długości. To niezbyt dobrze, jeśli dana osoba chce rzeczywiście odżywić pasma, a nie tylko wizualnie poprawić ich wygląd. Również nastolatki z kręconymi pasmami powinny pamiętać o kilku zasadach. Pierwszą z nich jest nierozczesywanie włosów bez uprzedniego ich zmoczenia. Wiele osób dodatkowo w trakcie takiego czesania stosuje odżywkę, by jak najlepiej chronić je przed uszkodzeniami na długości. Warto również zainteresować się odpowiednią pielęgnacją danego rodzaju włosów. Pozwala to na uzyskanie wymarzonego efektu tafli, a w przypadku kręconych pasm – idealnie zdefiniowanych loków.

Fryzura u fryzjera

Jeśli chodzi o najmodniejsze fryzury dla nastolatki to o zdanie najlepiej zapytać profesjonalistę. Obecnie profesjonalni fryzjerzy potrafią odpowiedzieć na każde pytanie związane z włosami, dlatego warto przyjść również z taką sprawą. Warto to zrobić zwłaszcza jeśli pasma źle się układają i zaczynają się problemy z ich rozczesaniem. Dzisiejsza pielęgnacja włosów znacznie różni się od dawnej. Wprowadzono między innymi mycie włosów metodą OMO, która pozwala na uniknięcie dodatkowego niszczenia włosów detergentami. Zwraca się uwagę także na sposób osuszania pasm po myciu. Fryzjer dodatkowo może zalecić stosowanie kosmetyków, keratynowe prostowanie lub inne zabiegi, które poprawią stan struktury włosa. Przeprowadzi również profesjonalne cięcie i farbowanie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Zazwyczaj jednak, w przypadku nastolatków, istotne jest odpowiednie cięcie, które pozwoli na pozbycie się zniszczonych końcówek. W przypadku dłuższych włosów kręconych warto również zwrócić uwagę w jaki sposób będą ułożone końcówki. Cięcie w kształt litery U to coś, czego można, a nawet warto zażyczyć sobie w przypadku ciężkich, grubych loków. Pozwala to na wydobycie ich pełni skrętu i na znacznie lepsze ułożenie. Proste włosy obecnie tnie się zazwyczaj idealnie w linii prostej. Zazwyczaj pozwala to na ułożenie większej ilości fryzur, a także na łatwe ich prostowanie w razie potrzeby. Na prostych grubych włosach często warto przeprowadzić stopniowanie, co pozwala dodać fryzurze lekkości. Zazwyczaj jednak obecnie wiele osób woli naturalne ułożenie, które pozwala na ich lepsze spięcie w kok, który jest jedną z modniejszych fryzur codziennych.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.