Jak poprawić wygląd – make-up

Codzienne malowanie twarzy wielu kobietom weszło obecnie w nawyk. Zazwyczaj zawsze można coś poprawić lub, za pomocą odpowiedniego makijażu, po prostu podkreślić swój styl. Co warto wiedzieć o make-up’ie i w jaki sposób można za jego pomocą poprawić urodę?

Do czego służy make-up?

W momencie wymyślenia makijażu miał on trochę inny cel niż obecnie. Przede wszystkim za jego pomocą chciano zlikwidować asymetrię twarzy. Trzeba bowiem pamiętać, ze często uroda danego człowieka wynika z tego, że ma on bardziej symetryczne rysy twarzy. Widać to w przypadku wybierania tak zwanych fotomodeli, którzy mają na celu nie tylko zaprezentować produkt, ale także sprawić, by dobrze się on kojarzył. Dlatego też makijaż był stosowany od początku jego powstania właśnie w tym celu. Obecnie jednak chce się poprawić naturę jeszcze bardziej. Niektóre trendy w makijażu nie mają na celu poprawy symetrii. Często próbuje się z jego pomocą zwrócić uwagę na ładniejsze, a odwrócić uwagę od mniej ładnych elementów twarzy. Przy pomocy odpowiednich preparatów można również sprawić, że niedoskonałości zostaną przykryte i w ogóle nie będą widoczne. W jaki sposób można to zrobić?

Jak poprawić urodę?

Uroda wydaje się być czymś wrodzonym. Jednak, jak pokazują artystyczne makijaże, które są stosowane obecnie między innymi przez Azjatki, możliwa jest całkowita zmiana wyglądu w taki sposób, że dana osoba wydaje się być kimś innym. Taki makijaż nie znajdzie jednak zastosowania na co dzień, ponieważ zazwyczaj w przypadku zobaczenia takiej osoby na żywo można zauważyć, że ma ona na twarzy wiele produktów. Taki make-up jest jednak idealny do kręcenia filmów lub w przypadku zdjęć. Maszyny nie są jeszcze tak dokładne, aby taki rodzaj makijażu był mocno widoczny. Standardowo nie trzeba sięgać po tajniki tak mocnego makijażu. Za pomocą zwykłych produktów dostępnych w drogeriach możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Wystarczy mieć jedynie podkład, korektor, puder, rozświetlacz i bronzer. Mile widziana jest oczywiście również dopasowana szminka oraz odpowiednie cienie do oczu. W tym ostatnim przypadku zazwyczaj wystarczy standardowy makijaż wykonany z dwóch lub trzech cieni, chyba że pojawia się problem opadającej powieki. Pierwszy powinien zostać nałożony podkład. Profesjonaliści robią to za pomocą specjalnego, dość grubego i zbitego pędzla. Amatorzy używają do tego celu zwykłej gąbki lub po prostu nakładają podkład palcami. Podkład można nałożyć dopiero wtedy gdy krem całkowicie się wchłonie. Następnie należy nałożyć korektor. Dość istotne jest dobranie odpowiedniego koloru, by jak najlepiej ukryć niedoskonałości. Istotne jest to, by wybrać korektor, który jest kontrastowy do ukrywanej niedoskonałości. Zazwyczaj w przypadku ukrywania czerwonych plam wybiera się korektor zielony. Szare cienie pod oczami często można ukryć korektorem w kolorze różowym. Jeśli niedoskonałości jest dużo, czasami dodatkowo ukrywa się warstwę korektora za pomocą pudru w kremie. Zazwyczaj jednak puder sypki nakłada się na koniec w celu zmatowienia skóry i poprawy trwałości makijażu. Przed nałożeniem pudru należy nałożyć jeszcze bronzer oraz rozświetlacz. To z ich pomocą możliwa jest poprawa kształtu twarzy. Zazwyczaj chodzi o jej odchudzenie i podkreślanie kości policzkowych. Bronzer nakłada się na dół, a rozświetlacz na górę kości policzkowych.

Malowanie oczu

Kolejność w przypadku malowania oczu zależy od osobistych preferencji. Wiele osób rozpoczyna make-up właśnie od malowania oczu, by w razie czego móc wykonać poprawki i zebrać osypujący się na policzki cień. Wykonując make-up oczu zazwyczaj zaczyna się od nakładania cienia na samą powiekę. Dopiero potem można nakładać cień rozświetlający, który zazwyczaj daje się przy samej górze powieki. Inne zasady dotyczą malowania oczu w przypadku tak zwanej opadającej powieki. Wymaga to zazwyczaj większych umiejętności, ponieważ ważne jest, aby sprawić wrażenie, że powieka opada w mniejszym stopniu niż w rzeczywistości. Dlatego też na samą powiekę pod koniec dodaje się często rozświetlający cień, który odwraca nieco uwagę od opadania powieki.

Jak wybierać kosmetyki do makijażu?

Kosmetyki przeznaczone do makijażu zazwyczaj wybierane są drogeriach. Pozwala to na przetestowanie konkretnych kolorów podkładów i korektorów. W takich miejscach można również wybrać cienie do oczu. Warto zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj mają one różne postacie i struktury. Obecnie często wybierane są na przykład cienie brokatowe. Warto pamiętać, że jest to specjalny drobny brokat, który jest znacznie bezpieczniejszy dla oczu niż brokat używany do zajęć plastycznych. Należy o tym pamiętać i wybierać bezpieczne preparaty, zwłaszcza w okolicach oczu. Bezpieczeństwo jest istotne również w przypadku stosowania tuszu do rzęs. Warto jest zwracać uwagę na to, co napisał producent odnośnie stosowania kosmetyku po otwarciu. Bardzo wiele osób wydłuża ten czas, co nie jest bezpieczne, ponieważ w produkcie mogą rozwinąć się groźne dla oczu drobnoustroje.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.