Sposób na młody wygląd skóry

Dermatologia jest jednym z działów medycyny, zajmującym się badaniem oraz opisem struktury skóry oraz jej funkcji, a także różnego rodzaju schorzeń, które dotykają zarówno samej skóry, jak i jej pochodnych, czyli paznokci czy włosów. Dodatkowo dermatolodzy diagnozują i leczą niektóre choroby ogólnoustrojowe, przejawiające się przede wszystkim na skórze – to jest np. łagodne i złośliwe nowotwory takie jak czerniak złośliwy czy rumień guzowaty. Z dermatologii wywodzi się kilka pokrewnych dyscyplin, między innymi kosmetologia dermatologia estetyczna. Na czym właściwie ona polega?

Czym zajmuje się estetyczna dermatologia

Starzenie się jest naturalnym procesem, którego nie da się niestety uniknąć. Jednak mimo, że czasu nie uda nam się zatrzymać ani tym bardziej cofnąć, dzięki wiedzy, jaką dysponuje dziś medycyna oraz rozwojowi technologii, która przyszła jej z pomocą część widocznych gołym okiem objawów starzenia się jesteśmy w stanie uniknąć bądź też je spowolnić. Chodzi przede wszystkim o ludzką skórę, która potrafi zdradzić wiek człowieka, ale też – jeśli odpowiednio się o nią dba – zdecydowanie odmłodzić nas wizualnie. Tym właśnie w dużej mierze zajmuje się dermatologia estetyczna. Jest to dziedzina, która kładzie nacisk na działania profilaktyczne, ale stosuje także szereg zabiegów odżywiających, odmładzających i rewitalizujących skórę. Osoby, którym zależy na estetycznym i młodym wyglądzie powinny odwiedzać gabinet dermatologii estetycznej regularnie, nawet jeśli nie zauważają u siebie niepokojących zmian. Dermatolog jest w stanie zdiagnozować problemy, które dopiero kiełkują, a także ocenić właściwy stan i kondycję naszej skóry. Zwykle zły wpływ mają na nią warunki atmosferyczne (np. zbyt długie wystawianie na działanie promieni słonecznych), zanieczyszczenia powietrza, zła dieta oraz niezdrowy tryb życia. Dzięki konsultacji z dermatologiem estetycznym poznać można czynniki ryzyka, na jakie narażona jest nasza skóra oraz dobrać odpowiednią linie kosmetyków pielęgnacyjnych i ochronnych, aby skutecznie im przeciwdziałać. Jeśli na samą profilaktykę jest już za późno dermatolodzy mogą wykonać różnego rodzaju zabiegi rewitalizujące, takie jak na przykład peelingi (zarówno mechaniczne, jak i chemiczne), dermabrazje mechaniczna, medyczny roll cit, terapie laserowe a także zabiegi mające usunąć lub wypełnić zmarszczki i inne bruzdy. Dzięki powyższym zabiegom wspomaganych odpowiednią pielęgnacją możliwe jest poprawienie ogólnego wyglądu skóry, widoczne odmłodzenie jej, a także usunięcie blizn, zmian jakie pozostały na skórze po trądziku oraz innych znamion. Peelingi pomagają odzyskać zdrowy i młody wygląd skórze, która utraciła swój blask i elastyczność, w związku z czym wymaga głębokiej przebudowy. Terapie laserowe są natomiast polecane w przypadku występowania fotouszkodzeń, nadmiernego owłosienia, zmian naczyniowych, konieczności usunięcie rozstępów lub cellulitu, piegów a także tatuaży.

Z upływającym czasem warto się pogodzić, ale nie znaczy to, że nie możemy walczyć z jego negatywnymi skutkami. Podstawą powinno być dbanie o zdrowie, czyli regularne wykonywanie zalecanych badań, a także dbanie o nasz wygląd. Jeśli wyglądamy młodo, tak też się zwykle czujemy, a świat nie ma dla nas granic. Dlatego też warto korzystać z usług dermatologów estetycznych, a także innych specjalistów od medycyny estetycznej, czyli nieinwazyjnych sposobów na młody, promienny wygląd.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.