Fryzura a kształt twarzy – na co zwrócić uwagę?

Nie każda fryzura pasuje do każdego typu twarzy. Najlepiej wiedzą o tym fryzjerki, które nie raz musiały już przekonywać swoje klientki, że wybrana przez nie fryzura, która na katalogowym zdjęciu prezentuje się wręcz zjawiskowo, zupełnie nie sprawdzi się w ich przypadku. Odpowiedni dobór fryzury do kształtu twarzy ma niebagatelny wpływ nie tylko na wygląd, lecz przede wszystkim na samopoczucie. Chcesz z wyborem fryzury trafić w dziesiątkę? Sprawdź propozycje, jakie specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy!

Owal – delikatny i subtelny kształt twarzy

Osoby posiadające twarz owalną, mają najmniej zmartwień. Większość fryzur będzie pasowała do tego typu twarzy. Masz owalną twarz? Bez obaw możesz sobie pozwolić zarówno na króciutkie strzyżenie, jak i na to, aby zapuścić włosy do ramiom. Grzywka też nie stanowi żadnego problemu! Owal uznawany jest za kształt twarzy o najlepszych proporcjach. Warto dzięki odpowiedniemu doborowi fryzurki podkreślić subtelne rysy twarzy.

Płaska twarz fryzura na każdą okazję – uroda

Nieco większy dylemat może spotkać osoby, które mają płaską twarz. W tym przypadku można pójść dwiema drogami. Pierwsza z nich, to fryzura klasyczna – takie cięcie, aby jak najmniej rzucać się w oczu. Można pokusić się na krótkie włosy i grzywkę. Druga opcja, to fryzura asymetryczna, która nie tylko pozwoli wyróżnić się nawet z największego tłumu, lecz także odciągnie uwagę od płaskiej twarzy. Grzywka z cięciem na skos, dłuższe włosy po jednej ze stron – możliwości jest wiele, a efekt końcowy będzie zależeć od Twojej kreatywności i umiejętności fryzjerki!

Kwadrat – jak ukryć niedoskonałości?

Cechami charakterystycznymi twarzy w kształcie kwadratu są szerokie kości policzkowe i wyraźna linia żuchwy. Aby te elementy nie rzucały się w oczy, warto postawić na dłuższą fryzurę. Im większy chaos na głowie, tym lepiej! Burza kręconych włosów sprawdzi się doskonale w przypadku twarzy o kwadratowym kształcie. Lepiej unikać włosów prostych, zwłaszcza jeżeli wybór padnie na krótką fryzurę.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.