Zatrzymaj młody wygląd na dłużej

Kiedyś medycyna i chirurgia estetyczna kojarzyła się tylko z inwazyjnymi zabiegami, po których człowiek traci swój naturalny wygląd i zaczyna przypominać bardziej plastikową lalkę, aniżeli żywą osobę. Na szczęście te czasy się zmieniły i coraz więcej osób docenia możliwości, jakie daje korzystanie z zabiegów, jakie oba te działy medycyny oferują. Na początek warto wyjaśnić różnice, jaka pomiędzy nimi występuje.

Medycyna a chirurgia estetyczna – różnica

Zarówno medycyna estetyczna, jak i chirurgia plastyczna ma na celu poprawę wyglądu fizycznego człowieka. Różnią się one stopniem inwazyjności stosowanych w nich zabiegów. Medycyna estetyczna posługuje się wyłącznie nieinwazyjnymi metodami lub zabiegami o bardzo niskiej inwazyjności, chirurgia plastyczna opiera się na zabiegach inwazyjnych, które poprawić mają wrodzone bądź nabyte wady dużych rozmiarów bądź bardzo skomplikowane.

Gabinet medycyny estetycznej Szczecin – jakie zabiegi?

Najpopularniejsze zabiegi, jakie oferują gabinety medycyny estetycznej są związane z poprawą wyglądu skóry, która oszpeciła się w skutek procesu starzenia czy innych czynników, np. atmosferycznych, złej diety, nieodpowiedniego trybu życia, zanieczyszczeń powietrza itd. Mogą one nie tylko odpowiednio odżywić i ujędrnić skórę, ale też w znacznym stopniu są odmłodzić i zrewitalizować. Jedną z metod stosowanych w tym celu jest botoks, czyli wstrzykiwanie jadu kiełbasianego, mające na celu zniwelowanie zmarszczek mimicznych oraz leczenie kurczu twarzy i powiek. Stosowane są także inne wypełniacze, np. popularny kwas hialuronowy. Zabiegi odmładzające stosowane są głównie na skórze twarzy, ale też innych partiach ciała, które zdradzają nasz wiek i nieestetycznie się prezentują, czyli na przykład dłoniach oraz stopach. Poza rewitalizacją skóry popularnymi zabiegami jest usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, rozstępów oraz cellulitu, dzięki czemu poprawia się wygląd całej sylwetki. Usunąć można również wszelkie nieestetyczne blizny i znamiona, pieprzyki, zmiany po trądziku a także tatuaże. Kolejny popularny zabieg to poprawa wyglądu zębów. Można zarówno zmienić kształt uzębienia, jak i jego kolor – proste i białe żeby są w końcu marzeniem wielu osób. Medycyna estetyczna daje też możliwość poprawy kształtu oraz owalu twarzy, powiększenie lub wymodelowanie ust, wypełnienie kości policzkowej i doliny łez itd. Może też skutecznie uwolnić nas od takich nieprzyjemnych dolegliwości, jak nadmierna potliwość czy duże owłosienie. Bez względu na to, jaka niedoskonałość naszej urody stanowi źródło naszych kompleksów – znajdzie się na to odpowiednia metoda.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług medycyny estetycznej musimy pamiętać o tym, aby wybrać gabinet, w którym pracują osoby uprawnione do wykonywania tego zawodu, czyli lekarze różnych specjalizacji, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie. W przeciwnym razie narazimy na niebezpieczeństwo nie tylko nasze zdrowie i życie, ale również wygląd o raz pieniądze, jeśli konieczne będzie odwrócenie nieestetycznego efektu. Na zabiegach związanych z naszym wyglądem nie należy przesadnie oszczędzać. Nie oznacza to, że konieczne jest wybranie się do najdroższego, renomowanego gabinetu. Trzeba jednak pamiętać, że wyższa cena jest gwarantem jakości stosowanej aparatury i produktów.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.