Dobro w czosnku

Poszukujesz czegoś dla siebie specjalnego? Chcesz zawalczyć o lepsze jutro, o lepsze zdrowie. Z pomocą oczywiście przychodzi, stare, polskie warzywo jakim jest czosnek. Od zawsze króluje w naszych domach, prababcie, babcie i dziadkowie gustowali tym niewielkim warzywie już od dawna. Pokładali w nim ogromne nadzieje, nie tylko działanie lecznicze czosnku, nasi przodkowie uważali, że chroni dom od złego, odstrasza wiedźmy, czarownice i złe duchy.

Jakie działanie ma czosnek?

Chroni nas przed wieloma chorobami, niestraszne są już nam różnego typu infekcje, wirusy czy też grzyby. Pomaga pozbyć się uciążliwych objawów kaszlu, kataru i wielu innych. Często uważany jest za remedium na wszystko, pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu we krwi. Warzywo ma także przypisane do siebie działanie antynowotworowe. Warto dołączyć czosnek do naszej codziennej diety.
Wystarczy jeden ząbek czosnku dziennie, by poczuć się lepiej, by cieszyć się zdrowiem i zapomnieć o różnych infekcjach. To tylko niektóre właściwości czosnku, każdy odnajdzie coś dla siebie. Innym bardzo ważnym czynnikiem jest oczywiście działanie na pasożyty w naszych jelitach.
Zanim jednak sięgniemy po czosnek unikajmy jego obróbki termicznej. Podczas tych czynności Tracji swoje właściwości zdrowotne.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.