Najlepsze zabiegi wyszczuplające

Każdy z nas wie, że podstawą świetnego wyglądu jest dieta i aktywność fizyczna. Niestety, czasem to nie wystarczy – nasze ciało, a częściej wybrane jego fragmenty, mogą być wyjątkowo oporne w zrzucaniu tłuszczyku. Zabiegi kosmetyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej zwykle opierają się właśnie na modelowaniu, wyszczuplaniu i ujędrnianiu, przez to całe ciało wygląda zgrabniej i lepiej. Nie są więc to zabiegi odchudzające, a jedynie wspomagające walkę z oporną tkanką tłuszczową. Przedstawiamy 7 najlepszych zabiegów, które pomogą Ci w walce o piękną sylwetkę!

1. Lipomasaż

Lipomasaż nieinwazyjna metoda rozbijania tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnego przyrządu masującego. Jedna sesja lipomasażu to około 30minut, podczas których maszyna ustawiana jest na wybraną partię ciała. Sesje powtarza się co kilka dni – do uzyskania zadowalających efektów potrzeba od dziesięciu do piętnastu spotkań w gabinecie kosmetycznym.

2. Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu w wybrane partie ciała substancji, które w dużym stopniu pomogą nam w walce z opornym tłuszczykiem. Lipoliza jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym i nieinwazyjnym, a substancje wprowadzane podskórnie są naturalnie produkowane w naszym organizmie. Jest to jednak zabieg, który dotyczy jedynie modelowania ciała, szczególnie w przypadku partii ciała, z których usunięcie tłuszczu poprzez dietę i ćwiczenia jest niemożliwe.

3. Liposukcja

To z pewnością najbardziej agresywny i inwazyjny sposób wyszczuplania ciała na naszej liście. Liposukcja polega na odciągnięciu tkanki tłuszczowej – oznacza to zabieg w silnym znieczuleniu. Stosowany jest niemal wyłącznie przy bardzo dużej nadwadze lub w momencie, gdy wybranej części ciała nie można w żaden inny sposób wysmuklić.

4. Drenaż limfatyczny

To jeden z przyjemniejszych sposobów, które usprawnią usuwanie tkanki tłuszczowej. Drenaż limfatyczny jest rodzajem szybkiego i mocnego masażu, który ma na celu usprawnienie krążenia krwi i limfy. Do jego wykonania używa się specjalnych preparatów zewnętrznych z wyciągami z roślin, które poprawiają kondycję skóry. Istotą masażu jest to, że masowane partie ciała owijane są specjalną folią, która zapewnia wyższą temperaturę, i tym samym lepsze wchłanianie się składników aktywnych. Tak usprawniony układ krwionośny pozwala na szybsze spalanie kalorii, ale podczas drenażu poprawia się również jędrność skóry i zmniejsza się widoczność cellulitu.

5. Ultradźwięki

Stosunkowo nowym typem zabiegów jest oddziaływanie ultradźwiękami na tkankę tłuszczową. Zabieg ten można porównać do lipolizy iniekcyjnej, z tą różnicą, że zamiast mieszanki substancji powodujących rozbijanie tłuszczu wykorzystywane są ultradźwięki. Oznacza to, że jest to kolejny zabieg modelujący, który wspomaga cały proces odchudzania.

6. Lipoliza laserowa

Skuteczniejszą alternatywą dla rozbijania opornej tkanki tłuszczowej jest lipoliza laserowa. Polega ona na wprowadzeniu wiązki światła laserowego poprzez niewielkie nacięcie w skórze – laser doskonale rozbija złogi tłuszczu, które tym samym są łatwiejsze do naturalnego usunięcia. Lipoliza laserowa może się wiązać jednak z nieco większymi podrażnieniami i zaczerwieniami niż w przypadku innych rodzajów lipolizy, jest od nich również skuteczniejsza.

7. Kriolipoliza

Niskie temperatury coraz częściej używane są w leczeniu różnych schorzeń. Także medycyna estetyczna wykorzystuje krioterapie w celu zwalczenia cellulitu oraz rozbiciu tkanki tłuszczowej. Niskie temperatury doskonale sprawdzają się przy wyjątkowo opornym tłuszczu. Dodatkowo tak niskie temperatury mają pozytywny wpływ na jędrność i elastyczność skóry.

Jaki zabieg wybrać?

Wybór zabiegu powinien być uwarunkowany efektami, jakie chcemy otrzymać oraz zdrowiem. Przed wybraniem odpowiedniej metody modelowania ciała powinniśmy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu z wynikami podstawowych badań (morfologia, EKG, ciśnienie krwi). W niektórych klinikach medycyny estetycznej możemy liczyć na wcześniejszą poradę lekarza. W przypadku cierpienia na różne schorzenia skórne z pomocą przyjdzie nam dermatologia estetyczna, która pozwoli na doprowadzenie do idealnego stanu naszej skóry. To również sposób na zadbanie o nią przed wykonaniem innych, bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
Wybór zabiegu warunkuje również jego cena: niestety, część z nich jest wyjątkowo droga, te tańsze zaś wymagają regularnego powtarzania lub wykupienia całej sesji. Oznacza to, że przed wykupieniem pierwszego zabiegu powinniśmy zaczerpnąć informacje o konieczności jego powtarzania lub wykupienia całej sesji – w przeciwnym razie może się okazać, że zmarnujemy pieniądze na pierwszy zabieg gdy okaże się, że nie możemy sobie pozwolić na wymaganą serię.
Musimy również pamiętać, by wszelkie zabiegi – zarówno te inwazyjne, ale i te, które nie naruszają ciągłości skóry – były wykonywane w sprawdzonych miejscach, co gwarantuje nam zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność i efektywność.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.