Skuteczne sposoby na pozbycie się zmarszczek.

Nie ma chyba kobiety, której nie przeszkadzałyby zmarszczki. Drobne zmiany na skórze zaczynają zachodzić już po dwudziestym roku życia i są to zazwyczaj zmarszczki mimiczne. To kiedy nasza skóra zacznie się starzeć jest zapisane w naszych genach, jednak w dzisiejszych czasach możemy ten proces znacznie opóźnić. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych kosmetyków oraz specjalistycznych zabiegów, które mają za zadanie opóźnić proces starzenia. Po które z nich warto sięgnąć?

Kremy przeciwzmarszczkowe – ze względu na fakt iż skóra po trzydziestym roku życia produkuje coraz mniej substancji odżywczych, wobec czego skóra staje się mniej elastyczna, najlepiej sięgnąć po takie kremy tuż po przekroczeniu trzydziestki. Kremy przeciwzmarszczkowe mają za zadanie odżywić, regenerować skórę oraz odpowiednio nawilżać skórę. Dzięki systematycznemu stosowaniu takich kremów, możemy sprawić, że oznaki starzenia zacznął pojawiać się na twarzy znacznie później. Kremy najlepiej dobierać odpowiednio do swojej skóry, jeśli mamy wątpliwości warto poprosić o specjalistę, który na pewno pomoże nam w wyborze właściwego dla naszej skóry kremy.
Gimnastyka mięśni twarzy – odpowiednia kosmetyka twarzy jest bardzo ważna, ale to nie wszystko. Czy gimnastyka twarzy ma sens i jest skuteczna? Dobrze wiemy, że gimnastyka pozwala wymodelować nasze ciało oraz sprawić aby było jędrniejsze, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ćwicząc mięśnie twarzy jesteśmy w stanie osiągnąć podobny efekt. Wzmacniając mięśnie twarzy, które podtrzymują skórę, zapobiegamy jej wiotczeniu. Dzięki ćwiczeniom, możemy również wymodelować owal naszej twarzy tak aby wyglądała na smuklejszą i szczuplejszą.
Medycyna estetyczna – obecnie możemy skorzystać z ogromnej ilości zabiegów oferujących wygładzanie zmarszczek, jednym z najbardziej popularnych jest nadal stosowanie toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa – inaczej zwana kwasem kiełbasianym powoduje zablokowanie przekaźnictwa pomiędzy komórką nerwową, a mięśniową, przy czym powoduje rozliźnienie mięśnia mimicznego przez co zmarszczka wygładza się. Cały zabieg jest bardzo szybki i mało inwazyjny, a bolesność tego zabiegu jest minimalna. Pierwszych rezultatów możemy się spodziewać już po 3 dniach, a na maksymalny efekt musimy poczekać do 14 dni. Efekty tego zabiegu zazwyczaj utrzymują się od 4 do 6 miesięcy.
Pamiętajmy, że w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry bardzo istotną rolę gra prewencja, dlatego jak najwcześniej starajmy się wprowadzać odpowiednią pielęgnację skóry.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.