Zabiegi medycyny estetycznej

Jeśli zdarza ci się mieć kompleksy z powodu niedoskonałości swojego wyglądu być może warto pomyśleć o skorzystaniu z usług, jakie oferuje medycyna estetyczna? Atrakcyjny wygląd zwiększa pewność siebie i pozytywnie wpływa na komfort naszego życia. W końcu często od pierwszego wrażenia zależy nasza przyszłość, warto zadbać o to, aby było ono jak najlepsze pod każdym możliwym względem. W tym właśnie celu działają gabinety medycyny estetycznej. Co konkretnie mają nam one do zaoferowania?

Zabiegi medycyny estetycznej

Są dwa główne obszary, które ludzie pragną w sobie poprawić. Pierwszym z nich jest zniwelowanie objawów starzenia się, drugim pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i ogólna poprawa wyglądu sylwetki. Jeśli chodzi o odmłodzenie, przynajmniej dotyczące naszej skóry, zabiegi są liczne i bardzo skuteczne. Dotyczą nie tylko skóry twarzy, ale też rąk czy stóp, które zwykle zdradzają nasz wiek. Możliwe jest również wypełnienie albo całkowite usunięcie zmarszczek i innego rodzaju bruzd, dzięki czemu skóra wygląda na jędrną, młodą i bardziej promienną. Przy pomocy laserów możliwe jest również usunięcie wszelkich przebarwień, między innymi tych spowodowanych szkodliwym działaniem promieni słonecznych, na które mniej lub bardziej świadomie się wystawiamy. Jeśli chodzi zaś o poprawę sylwetki, możliwa jest redukcja wagi wskutek usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej, a także usunięcie szpecącego cellulitu czy też rozstępów. To oczywiście nie wszystko. Możliwa jest również na przykład zmiana kształtu, owalu i wyglądu naszej twarzy, zwiększenie i umodelowanie ust, wypełnienie doliny łez czy kości policzkowych. Popularnością cieszą się także zabiegi całkowitego i trwałego usunięcia owłosienia z konkretnych partii ciała czy redukcja nadpotliwości. Obie przypadłości – obfite pocenie i nadmierne owłosienie mogą bardzo negatywnie oddziaływać na jakość naszego życia, a dzięki prostym zabiegom można całkowicie się ich pozbyć. Bardzo popularna jest także poprawa wyglądu ludzkiego uzębienia – zarówno jego kształtu, jak i koloru. W medycynie estetycznej stosuje się wyłącznie zabiegi nieinwazyjne. Jeśli konieczne jest usunięcie bardziej skomplikowanych albo rozległych wad, zarówno wrodzonych, jak i nabytych, konieczne może być skorzystanie z usług chirurga plastycznego. Do zabiegów wykorzystywane są między innymi różnego rodzaju lasery, fale radiowe, peelingi mechaniczne oraz chemiczne, zabiegi biostymulujące – osocze bogatopłytkowe i lasery biostymulujące, nakłucia, wypełniacze takie jak kwas hialuronowy albo L-polimlekowy czy też jad kiełbasiany, znany potocznie pod nazwą botoksu.

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Jeśli zdecydujemy się na taką formę poprawy naszego wyglądu należy pamiętać o tym, aby zabieg wykonany był przez uprawnionego do tego specjalistę. W Polsce są to wyłącznie lekarze z ważnym prawem do wykonywania zawodu, głównie dermatolodzy, stomatolodzy czy interniści, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie. Są to zabiegi, które powierzone w niepowołane ręce mogą przynieść więcej negatywnych skutku, aniżeli pożytku. Zabiegi wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, jednak hospitalizacja nie jest konieczna.

Dzięki poprawie naszego wyglądu poprawimy też jakość naszego życia. Czasami mała zmiana potrafi zrobić bowiem naprawdę dużą różnicę.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.