Czym zajmuje się manikiurzystka?

Pielęgnacja i upiększanie dłoni

Zawód manikiurzystki to nieustanny kontakt z dłońmi klientek. Dba ona o ich estetykę – przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne i regenerujące dla zmęczonych i suchych rąk, a także zajmuje się malowaniem i dbaniem o paznokcie. Często w salonach manicure oferowane są także manualne masaże dłoni a także zabiegi z wykorzystaniem parafiny. Szczególnie często klientki przychodzą w celu upiększenia swoich paznokci. Wiele manikiurzystek oferuje nie tylko malowanie, ale także przedłużanie, rekonstrukcję oraz ozdabianie paznokci klientek. W ostatnich latach bardzo popularny stał się manicure hybrydowy oraz żelowy. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych lakierów, ponieważ kolor na paznokciach utrzymuje się znacznie dłużej, a paznokcie zyskują przepiękny blask. Umiejętnie zrobione paznokcie hybrydowe potrafią wytrzymać bez poprawek nawet dwa tygodnie. Dlatego też ostatnimi czasy panie tak chętnie odwiedzają salony manicure, a ich popularność ciągle rośnie.

Jak zostać manikiurzystką

Młode osoby, które od dawna interesują się pielęgnacją dłoni i chętnie stylizują paznokcie swoje i wszystkich swoich koleżanek powinny spróbować swoich sił właśnie w zawodzie manikiurzystki. Droga, by zostać manikiurzystką nie jest trudna. Wystarczy po ukończeniu szkoły średniej zapisać się na odpowiednie kursy w szkole policealnej. Wcześniej można też odbyć różnego rodzaju szkolenia manicure, które z pewnością pomogą przygotować się do wykonywania tego zawodu. Jeśli ktoś nie czuje się jeszcze pewnie w tematach związanych z lakierami hybrydowymi to zawsze może spróbować swoich sił w domu. W internecie dostępne są lampy UV i lakiery hybrydowe w bardzo przystępnych cenach. Trening czyni mistrza, wystarczy tylko znaleźć chętnych, którzy zaoferują swoje paznokcie. Gdy terminy takie jak żel, hybryda czy akryl nie są już obce warto czym prędzej zapisywać się na kursy i szkolenia manicure. Kto wie? Być może początkowa etatowa praca w cudzym salonie i nabyte doświadczenie pozwoli kiedyś otworzyć własny salon manicure?

Jakie cechy powinna mieć dobra manikiurzystka

Dobra manikiurzystka powinna przede wszystkim mieć wysokie zdolności manualne. Drobne zdobienia na paznokciach często wymagają ogromnej precyzji i skupienia. Poza tego typu umiejętnościami taka osoba powinna być przede wszystkim uprzejma i przyjazna. Praca w tym zawodzie polega na bezustannym kontakcie z klientkami, dlatego atmosfera jaką stwarza manikiurzystka w salonie powinna być ciepła i zachęcająca do ponownych odwiedzin. Osoby, które decydują się na zawodową stylizację paznokci powinny być także przygotowane na to, że będą musiały się doszkalać i robić dodatkowe kursy. Co jakiś czas wchodzą na rynek nowe produkty i maszyny. Klientki oczekują profesjonalnych i nowoczesnych usług, dlatego maniukiurzystka musi ciągle się kształcić i być otwarta na nowe rozwiązania.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.