Wypryski i skóra problematyczna .

Walczysz z wyprykami, zaskórnikami i problematyczną skórą? Jest to częsty problem nastolatków, a także wielu dorosłych, kobiet i mężczyzn. Tutaj znajdziesz kilka dobrych rad dotyczących samodzielnego leczenia i wskazówek dotyczących produktów, które mogą ci pomóc.

Jakie są cechy problematycznej skóry?

Osoby o problematycznej skórze mają zwykle cerę tłustą. Albo na całej twarzy, albo tylko na czole, na nosie i brodzie. Skóra ta charakteryzuje się obszarami z zatkanymi lub dużymi porami, zaskórnikami, pryszczami, zaczerwienionymi i błyszczącymi obszarami lub nierówną powierzchnią.
Tworzenie się wyprysków zaczyna się od zatkania gruczołów łojowych. Jeśli nie ma stanu zapalnego, staje się czarną kropką (zaskórniki). Pryszcze pojawiają się najpierw jako czerwone, delikatne kulki na skórze i dalej rozwijają się w większe obrzęki z ropą.

Jakie są przyczyny problematycznej skóry i wyprysków?

W okresie dojrzewania wzrasta produkcja męskich hormonów płciowych, co stymuluje produkcję sebum w skórze. Jeśli czop łojowy utknie, bakterie rozkładają łój, a produkty przemiany materii podrażniają gruczoł łojowy, który ulega zapaleniu. Trądzik nie jest spowodowany zanieczyszczeniami i nie rozprzestrzenia się.
Nie ma ostatecznych dowodów na to, że specjalne pokarmy wpływają na przebieg trądziku, ale niektórzy uważają, że na przykład czekolada, chipsy ziemniaczane lub produkty mleczne wpływają negatywnie na skórę. Kilka nowych badań sugeruje, że dieta składająca się z żywności przetworzonej i słodyczy, zwiększa ryzyko wystąpienia trądziku. Jeśli uważasz, że niektóre pokarmy powodują problem z pryszczami, możesz spróbować je ograniczać.
Inne czynniki, które mogą mieć znaczenie, to: dziedzictwo, stres, niektóre leki (w tym na padaczkę), stosowanie kremów i makijażu niedostosowanych do skóry tłustej.

Występowanie pryszczy.

Szacuje się, że około 80% wszystkich nastolatków ma jakąś formę trądziku lub ma problematyczną skórę. Problemy występują najczęściej w grupie wiekowej 12-19 lat, ale niektóre niepokoją przez wiele lat później. Wypryski na twarzy u mężczyzn występują zwykle w wieku dojrzewania, ale również w późniejszym wieku. U kobiet problemy z wypryskami mogą się nasilać w związku z miesiączką.

Leczenie – jak pielęgnować problematyczną skórę z pryszczami?

Istnieje kilka serii do pielęgnacji skóry tłustej i zanieczyszczonej z wypryskami. Oprócz produktów myjących i nawilżających dostępne są również produkty pielęgnacyjne i kamuflujące. W przypadku łagodnych dolegliwości często wystarczy leczyć takimi produktami.
Dobra pielęgnacja skóry i odpowiednie produkty mogą złagodzić objawy i im zapobiec. Podczas leczenia zanieczyszczonej skóry ważne są dwie rzeczy, regularna pielęgnacja i solidna dawka cierpliwości! Rezultaty zabiegu pojawiają się zwykle po 4-6 tygodniach. Dzieje się tak, ponieważ skóra odnawia się po około 4 tygodniach. Po uzyskaniu poprawy ważne jest kontynuowanie pielęgnacji skóry. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.