Zaplanuj swoje wesele

Przygotowania do ślubu i wesela

Ślub i wesele jest z jednej strony bardzo ważnym, podniosłym i radosnym wydarzeniem, z drugiej natomiast może być źródłem wielkiego stresu i niepotrzebnych nerwów. Należy pamiętać o tym, że podstawa to dobry plan, dlatego opracowywanie wszelkich szczegółów warto rozpocząć z odpowiednim (najlepiej rocznym) wyprzedzeniem. Ustalenie odpowiedniej daty, wybór miejsca i usługodawców, zaplanowanie listy gości i tym podobne aspekty mają ogromne znaczenie, jednak aspektem, który najbardziej stresuje przyszłą parę młodą jest zazwyczaj ich ślubny budżet.

Ślubne wydatki

Niestety uroczystości weselne są bardzo kosztowne a ślubne wydatki mogą niejednego z nas przyprawić o zawrót głowy. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, że najważniejsze tego dnia powinno być uczucie między dwojgiem ludzi, którzy przed Bogiem, urzędnikiem stanu cywilnego, rodziną i przyjaciółmi ślubują sobie dozgonną miłość i wierność. Wystawne wesele jest bardzo przyjemnym, jednak nie obowiązkowym dodatkiem. Jeśli nie możemy sobie na nie pozwolić alternatywą może być zwykły obiad dla najbliższych. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie ślubu bez wesela, wydatki także można zniwelować. Po pierwsze postarajmy się, aby na listę gości trafiły wyłącznie te osoby, bez których nie wyobrażamy sobie tego dnia – bez względu na naciski rodziny i tak dalej. To wasz dzień i powinniście dzielić go z ludźmi, którzy są dla was ważni. Po drugie warto pamiętać o tym, że o ile jedzenia na stołach nie powinno zabraknąć, zazwyczaj jest go zwyczajnie za dużo – dlatego niekoniecznie musimy decydować się na najdroższą opcję z menu.

 

Kilkuosobowy zespół z powodzeniem zastąpić może dj i wodzirej w jednym. Wiele par decyduje się na mnóstwo dodatkowych atrakcji, które uświetnić mają ich wielki dzień – fotobudki, czekoladowe fontanny, pokazy fajerwerków i tym podobne rzeczy oczywiście są bardzo ciekawe, jednak absolutnie niekonieczne. Fundusze zaoszczędzić można także na dekoracjach kupując bądź wykonując je samodzielnie. Oczywiście każda panna młoda chce wyglądać jak najlepiej tego dnia, niekoniecznie jednak musi mieć na sobie suknie od projektanta z jego najnowszej kolekcji. O wiele taniej wyjdzie uszycie wymarzonej kreacji albo też wypożyczenie jej na ten dzień. Warto pamiętać, że służy nam ona tylko przez jeden wieczór, a nawet jeśli planujemy ją sprzedać straci co najmniej 50% wartości. Oczy wszystkich i tak skierowane będą wyłącznie w kierunku panny młodej, a jej szczęście będzie najpiękniejszą ozdobą.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.