Przegląd najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych.

Obecnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i ciała. W końcu każda kobieta chce dobrze wyglądać i być zadbana. W ofertach salonów wciąż pojawiają się jakieś nowości, kosmetyka to dziedzina, która cały czas prężnie się rozwija. Wobec tego jakie zabiegi są najbardziej popularne i najczęściej wybierane przez klientki?

1. Peeling kawitacyjny – ten zabieg jest tak popularny, że wykonują go obecnie niemal wszystkie salony kosmetyczne. Zabieg ten polega na oczyszczaniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Peeling wykonywany jest na lekko wilgotnej skórze, która poddawana jest działaniu fal ultradźwiękowych. Podczas trwania zabiegu powstają pęcherzyki, które usuwają martwe komórki naskórka, a także nadmiar sebum z porów oraz zaskórniki. Na zakończenie zabiegu zazwyczaj aplikuje się nawilżającą, odżywczą ampułkę. Zabieg bardzo korzystnie wpływa na poprawę jakości skóry, poprzez dogłębne odświeżenie jej. Dużym plusem tego zabiegu, jest fakt iż mogą go stosować osoby z każdym typem skóry.
2. Kwas hialuronowy – zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem kwasu hialuronowego mają na celu przywrócenie skórze jędrności i elastyczności. Wypełniacze na bazie tego kwasu umieszczane są w skórze poprzez wstrzyknięcie, mogą uzupełniać ubytki w skórze. Kwas stosowany może być do podniesienia opadających kącików ust, poprawienia owalu twarzy, wygładzenia bruzd i zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Przed przystąpieniem do zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe, a efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu i utrzymują się przez wiele miesięcy.
3. Mezoterapia igłowa – uznawana jest za jeden z najbardziej efektywnych zabiegów przez specjalistów medycyny estetycznej. Jednak nie każdy salon kosmetyczny wykonuje tego typu zabiegi. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w skórę substancji leczniczych na głębokość ok. 0, 5 – 4mm. Dzięki takiej aplikacji efekty zabiegu są bardziej spektakularne. Do wykonywania zabiegu najczęściej używa się kwasu hialuronowego, liponowego, biotyny lub różnych wyciągów z roślin. Zabieg ma na celu pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracji skóry. Po takim liftingu skóra twarzy jest odświeżona i ujędrniona, a zmarszczki – wygładzone. Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest bez znieczulenia, a osiągnięte rezultaty widoczne są już po jednej sesji. Zabieg ten polecany jest zwłaszcza osobom, które mają suchą, odwodnioną i zwiotczałą skórę, a także osobom posiadającym drobne zmarszczki.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.