Kosmetyki przeznaczone do makijażu – co warto o nich wiedzieć?

Kosmetyki do makijażu to obecnie bardzo szeroka grupa produktów w porównaniu do oferty dostępnej jeszcze kilka lat temu. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

Sztuka podstawowego makijażu dziennego – czego warto użyć?

Makijaż dzienny dla wielu osób to podstawa. Bez nałożenia odpowiednich kolorowych kosmetyków wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Warto zastanowić się jednak czemu tak naprawdę mają służyć kosmetyki do makijażu. Na samym początku wykonywanie make-up’u miało na celu przede wszystkim poprawienie symetryczności twarzy. To własnie symetria często sprawia, że twarz (a co za tym idzie również cała osoba) wydaje się bardziej atrakcyjna. Obecnie jednak sztuka makijażu idzie znacznie dalej. Dzięki odpowiednim kosmetykom można poprawić koloryt cery, ukryć wszelkie niedoskonałości oraz ogólnie poprawić naturalny wygląd.
W przypadku makijażu dziennego zdecydowanie warto jest postawić na dość dużą naturalność. Nie oznacza to oczywiście rezygnacji z produktów, jednak znacznie lepiej jest wybrać stonowane kolory. Dotyczy to zwłaszcza osób, które na co dzień wykonują standardową pracę i nie mogą zbytnio się wyróżniać. Wiele makijaży dziennych wyróżnia przede wszystkim matowa szminka. Może mieć ona różne kolory, jednak to właśnie trwała matowa szminka, która dobrze utrzymuje się na ustach jest uznawana nie tylko za efektowną, ale również praktyczną. Warto obecnie wypróbować trwałe pomadki w płynie. Zasychają one na ustach, dzięki czemu mogą lepiej przetrwać czynności codziennego dnia, takie jak choćby picie kawy.
W codziennym makijażu na pewno przyda się doskonale dopasowany podkład. Wybierając odpowiedni kosmetyk warto jest przeprowadzić test na skórze dłoni. Wiarygodne jest zazwyczaj dopasowanie podkładu na górze dłoni. Testy na nadgarstku mogą nie być miarodajne, zwłaszcza w lecie, gdy skóra twarzy opala się szybciej. Podkład to podstawowy kosmetyk, który pozwoli na ukrycie niewielkich niedoskonałości pod warunkiem, że dobierze się odpowiedni kosmetyk, który będzie zawierał kryjące pigmenty. Warto zdawać sobie sprawę, że nie każdy preparat działa w ten sposób. Z drugiej strony podkład nie jest w stanie przykryć wszystkich niekorzystnych zmian. Dlatego nie jest to jedyny element dziennego makijażu.
Kosmetyk, który jest w stanie przykryć takie zmiany jak na przykład pryszcze, to korektor. Korektor jest również stosowany pod oczy w celu zakrycia widocznych zasinień. Warto pamiętać, że tego typu środek może mieć różne formy. Spotkać można zarówno korektory w płynie, jak i twarde kosmetyki w sztyfcie. Każdy z nich jest przeznaczony do innego obszaru twarzy. Pod oczy zaleca się stosować wyłącznie lekkie korektory, których nakładanie nie wiąże się z rozciąganiem skóry. Wybierając korektor należy pamiętać, że powinien być on nieco jaśniejszy niż podkład.
Ostatnim podstawowym kosmetykiem jest puder. Obecnie można wybierać spośród różnego rodzaju pudrów matujących, rozświetlających, brązujących czy wręcz neutralnych. Warto dobrać go ze względu na tryb życia i stan cery. Istnieją bowiem także pudry i inne kosmetyki specjalistyczne, które mogą pomóc w przypadku nadmiernego przesuszenia czy w czasie pojawiania się wyprysków.
Kosmetyki do makijażu to także wszelkiego rodzaju cienie do powiek. Obecnie wiele osób uczy się prawidłowego makijażu oka, ponieważ w tym przypadku nawet niewielka zmiana potrafi poprawić wygląd całej twarzy. W codziennym makijażu zazwyczaj wybierane są stonowane cienie, na przykład w różnych odcieniach brązu dopasowanych do karnacji.

Jakie kosmetyki można ofiarować w prezencie?

Nie zawsze ofiarowanie kosmetyków będzie dobrym pomysłem. Jednak niekiedy kosmetyki na prezent to jedyne rozwiązanie. Dzieje się tak na przykład w przypadku osób, które uwielbiają tego typu produkty i samodzielnie je wypróbowują. Kupując kosmetyki jako upominek warto pamiętać, że produkty do make-up’u zazwyczaj muszą być dobierane przez konkretną osobę. W miarę neutralne wydają się w tym względzie jedynie bazy pod makijaż, które dobierane są nie ze względu na odcień, ale na tym skóry.
W przypadku osób interesujących się makijażem dobrym pomysłem może być zakup nowej paletki cieni. Warto przy tym jednak zorientować się, czy nie została ona już zakupiona. Na prezent można również wybrać kosmetyki, które służą raczej pielęgnacji cery. Na uwagę zasługują produkty naturalne, które zazwyczaj nie powodują podrażnień. Do tej kategorii należą również środki używane w tak zwanej koreańskiej pielęgnacji. Taki prezent warto jednak zrobić jedynie osobie, która nie poczuje się w żaden sposób urażona. Jaki konkretny kosmetyk pielęgnacyjny można zakupić? Na uwagę na pewno zasługują maski w płachcie. Niektóre z nich mają śmieszne motywy, dzięki czemu nie muszą zostać odebrane jedynie jako sygnał do lepszego dbania o siebie. W przypadku koreańskiej pielęgnacji zaleca się stosowanie maseczki przynajmniej raz w tygodniu, dlatego na prezent warto jest ofiarować ich więcej. Niekiedy można spotkać nawet maseczki przeznaczone na konkretne pory roku czy dni.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.