Jak czesać doczepiane włosy?

Dbanie o doczepiane włosy jest prostsze, niż się wydaje, bo tak naprawdę bardzo przypomina pielęgnację naszych własnych włosów. Ważne jest jednak to, żeby zadbać o nasze włosy flip in, bo dzięki temu będą one wyglądać dobrze dużo dłużej. Takie włosy nie są tanie, więc zdecydowanie warto poświęcić czas na ich pielęgnację.

Mycie

Przede wszystkim, musimy pamiętać, że włosy doczepiane, na przykład Oxy Hair gromadzą brud tak samo, jak nasze własne włosy. Niemniej jednak, nie należy myć ich tak często. Tak naprawdę, warto spróbować ograniczyć mycie ich do minimum. Dzięki temu będą się mniej niszczyć. Optymalnie będzie je myć co 4-5 dni, ale jeśli uda nam się wydłużyć ten czas, będzie nawet lepiej. Niestety w kontakcie z wodą, klej, który trzyma włosy na taśmie się wypłukuje. Jeśli będziemy myć je za często, może się okazać, że nasze włosy zaczną nam wypadać z taśmy i nie będą już tak gęste, jak na początku.
Zanim zabierzemy się za mycie włosów, powinniśmy dokładnie je rozczesać. Warto do tego użyć jakiegoś środka ułatwiającego ten proces lub jedwabiu. Włosy flip in myjemy dokładnie tak samo, jak normalną fryzurę. Ważne jest jednak to, żeby używać jakiegoś delikatnego szamponu i starać się myć je delikatnie, żeby ich nie zniszczyć. Ważne jest też to, żeby dokładnie wypłukać resztki szamponu, bo jeśli tego nie zrobimy, może on niszczyć włosy. Musimy też uważać, żeby ich nie powyrywać.

Odżywka czy bez odżywki?

W przypadku włosów doczepianych nie ma większego sensu używać odżywki. Nawet jeśli nasze włosy są naturalne, musimy pamiętać, że są one martwe. Dlatego nie ma sensu używać na nich odżywki, która ma przecież na celu odżywienie włosów składnikami odżywczymi. Nasze włosy flip in nie będą w stanie wchłonąć tych składników. Zamiast tego możemy użyć jedwabiu, który pozwoli nam na wygładzenie włosów. Oprócz tego, świetnie sprawdzi się też olejek arganowy, który będzie miał podobne działanie.

Jak czesać włosy doczepiane?

Warto robić to na mokro, po użyciu jedwabiu lub środka pomagającego rozczesać włosy. Dzięki temu z łatwością będziemy w stanie pozbyć się wszelkich kołtunów. Ważne jest też to, żeby używać grzebienia, a nie szczotki, która może wyrywać lub łamać włosy. Jeśli będą one suche, spokojnie możemy użyć delikatnej szczotki, chociaż nadal grzebień będzie tutaj lepszy. Powinien on mieć ząbki, które będą ułożone dosyć rzadko. Oprócz tego, powinniśmy zacząć rozczesywanie od dołu i powoli poruszać się ku górze. Nie należy też suszyć ich suszarką. Wystarczy, że położymy je na ręczniku i poczekamy aż same wyschną.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.