Dobry plan to podstawa

Podjęcie decyzji o ślubie jest wydarzeniem niezwykle ważnych, któremu towarzysza zwykle szalenie emocjonujące zaręczyny. Nic w tym dziwnego – dwie osoby decydują się bowiem na to, aby resztę swojego życia przeżyć wspólnie i pragną ślubować sobie dozgonna miłość przed Bogiem, urzędnikiem państwowym i swoją rodziną i przyjaciółmi.

Weekend romantyczny czy szalone przyjęcie?

Kiedy emocje związane z zaręczynami opadną czas przejść do planowania ślubu i wesela. Jest to dla każdej przyszłej pary młodej okres z jednej strony bardzo radosny, z drugiej natomiast niezwykle stresujący. Właśnie dlatego warto zacząć planowanie jak najwcześniej. Od czego zacząć? Najważniejsza jest oczywiście data. Powinna ona odpowiadać zarówno nam, jak i osobom, bez których nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tego dnia. Kiedy już zdecydujemy się na odpowiedni dzień oraz godzinę, o której rozpocząć ma się uroczystość należy udać się w pierwszej kolejności do urzędu stanu cywilnego oraz do kościoła, o ile decydujemy się oczywiście na ślub kościelny. W miejscach tych zarezerwujemy wybrany przez nas termin oraz dowiemy się, jakie formalności musimy spełnić. Kolejnym krokiem powinno być wstępne ustalenie listy zaproszonych przez nas osób. Skupić powinniśmy się przede wszystkim na tych, bez których nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tego dnia. Data i liczba zaproszonych osób to informacje niezbędne do rozpoczęcia poszukiwania odpowiadającej nam sali weselnej, jednak poza nimi spore znaczenie mają także inne aspekty, między innymi charakter planowanego przyjęcie oraz czas jego trwania (niektórzy wolą jednodniowe, pełne szaleństw przyjęcia, inni decydują się na cały weekend romantyczny w urokliwej scenerii – jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna). Jeśli mamy już czas, miejsce i gości pora pomyśleć o zapewnieniu im odpowiedniej rozrywki.

 

Podstawą jest oczywiście oprawa muzyczna. Do wyboru mamy muzykę na żywo graną przez kilkuosobowy zespół albo usługi dj-a / wodzireja. Wybór podyktowany powinien być naszymi indywidualnymi preferencjami. Aby uwiecznić te chwile na dłużej poszukać należy uzdolnionego kamerzysty i fotografa. Ponieważ każda panna młoda chce wyglądać tego dnia zjawiskowo znaleźć trzeba także makijażystkę i fryzjerką. Ogromne znaczenie mają także stroje i dodatki. To oczywiście dopiero początek. Należy także kupić i rozesłać zaproszenia, zamówić ślubne obrączki i tort weselny, wybrać menu, kwiaty i dekoracje, zarezerwować noclegi i transport dla gości, zdecydować czym pojedziemy do ślubu… a to jeszcze nie koniec. Im wcześniej rozpoczniemy planowanie, tym mniej przykrych niespodzianek na nas czeka.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.