Najważniejszy dzień w życiu

Dla wielu osób ślub oraz towarzyszące mu uroczystości weselne są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego – jest to dzień, w którym przysięga się dozgonną miłość osobie, z którą pragnie się spędzić resztę swojego życia. Od teraz nie jest się wyłącznie dwoma zakochanymi w sobie osobami, ale prawdziwą rodziną. Mimo, że z wydarzeniem tym wiąże się wiele radości, może też ono przysporzyć młodej parze (oraz ich rodzicom) mnóstwo stresu.

O czym pamiętać przed ślubem i weselem?

Bez względu na to, czy planujemy ślub kościelny czy cywilny czeka nas mnóstwo przygotowań. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu warto rozpocząć je z odpowiednim wyprzedzeniem. W pierwszej kolejności warto wybrać dogodny – zarówno dla nas, jak i naszych gości – termin. Kiedy już się na niego zdecydujemy czas na wizytę w urzędzie stanu cywilnego oraz w kościele, aby termin potwierdzić i zarezerwować. Najlepiej zrobić to już z rocznym wyprzedzeniem! Tam też przyszła para młoda otrzyma niezbędne dokumenty i niezbędne informacje. Kiedy potwierdzimy termin czas zacząć szukać odpowiedniego miejsca, w którym odbędą się wydarzenia, do których się przygotowujemy. Wybór kościoła stanowi zwykle mniejszy problem niż wybór Sali weselnej – pary zazwyczaj decydują się na parafię panny młodej. Wybierając sale weselną należy wziąć pod uwagę znacznie więcej aspektów – budżet planowanego przyjęcia, jego charakter, liczba gości, czas trwania wesela i tym podobne. Może się oczywiście okazać, że nasze wymarzone miejsce będzie akurat tego dnia zarezerwowane, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i szukać dalej.

 

Kolejnym krokiem jest wybór oprawy muzycznej – ważne jest nie tylko to, czy zdecydujemy się na zespół czy dj-a, ale też jaki styl muzyczny na królować na parkiecie. Aby na zawsze zachować piękną pamiątkę trzeba także z odpowiednim wyprzedzeniem poszukać odpowiedniego fotografa oraz kamerzysty. Na rok przed ślubem warto także wstępnie zarezerwować noclegi dla naszych gości, o ile będą one konieczne. Na pół roku przed ślubem trzeba zająć się kolejnymi ważnymi kwestiami. Pierwszą z nich jest odpowiedni strój dla pana i panny młodej. Należy już także zarezerwować termin u fryzjera i kosmetyczki, bowiem ich terminarze bywają bardzo napięte. Na tym etapie możemy też wybrać odpowiednie zaproszenia oraz zarezerwować samochód, którym pojedziemy do ślubu. Trzy miesiące przed naszym wielkim dniem należy zweryfikować wstępną listę gości oraz menu. Najwyższa pora wysłać zaproszenia, pomyśleć o rozstawieniu gości, umówić się na wstępny makijaż i fryzurę oraz odbyć spotkanie z zespołem albo dj-em. Jest to też najlepszy czas na wybór obrączek. W dalszym terminie wybrać należy tort weselny, dekoracje i bukiety, prezenty dla gości dodatkowe dekoracje. Należy także pamiętać o co najmniej dwóch przymiarkach ślubnej sukni a także potwierdzeniu noclegów, o ile je zamawialiśmy.

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.