Spotkanie biznesowe – jak je zorganizować?

Chcąc skupić się na jakimś konkretnym temacie biznesowym, który powinien zostać omówiony w szerokim gronie ekspertów, najlepiej jest pokusić się o organizację konferencji biznesowej bądź panelu dyskusyjnego. Jeszcze nie tak dawno, konferencje dotyczyły przeważnie tematów o podłożu stricte naukowym. Głośno było chociażby o różnego rodzaju konferencjach medycznych. Jednak od pewnego czasu, także i na polskim rynku, można obserwować trend świadczący o tym, że i z innych branż konferencje są coraz chętniej organizowane. Co sprawia, że konferencja odniesie sukces i stanie się dumą dla osób, które ją przygotowywały?

Kluczowe czynniki przy organizacji konferencji

Żaden występ na konferencji nie będzie udany, jeżeli nie zostanie wpierw ustalony istotny problem, wokół którego będzie się skupiała całą konferencja. Każdy, kto choć trochę zna biznes, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest czas. Szkoda go marnować na spotkania, które nie niosłyby ze sobą żadnej istotnej wartości. Tematyka spotkania zdaje się więc być najważniejszą kwestią. Jeżeli spotkanie biznesowe, konferencja czy panel dyskusyjny będą dotyczyć ważnych spraw, to bez większych problemów powinno się udać zaprosić na nie znamienitych gości, którzy swoją obecnością uświetnią przebieg wydarzenia. Do pozostałych czynników, które koniecznie należy wziąć pod uwagę organizując tak ważne wydarzenie zaliczyć można chociażby miejsce, catering czy sprzęt, który umożliwi sprawne poprowadzenie wydarzenia.

Jakie miejsce będzie odpowiednie do organizacji konferencji?

Miejsce organizacji każdego wydarzenia jest niezwykle istotne. Przeważnie w tym punkcie ścierają się dwa interesy – jednym z nich jest prestiż miejsca, a drugim cena. Im większy prestiż ma dane miejsce, tym wynajęcie go będzie więcej kosztować. Nie ma co przesadzać, jeżeli ma to być niewielka branżowa konferencja, na którą ma przyjechać zaledwie kilkadziesiąt osób, to wynajmowanie całego centrum kongresowego mija się z celem. Trzeba wybrać miejsce adekwatne do potrzeb, jednak nie można na tym punkcie zbytnio oszczędzać. Jeżeli okaże się, że lokalizacje będzie mało dogodna, to wielu z zaproszonych gości może albo nie dotrzeć na czas z uwagi na problemy komunikacyjne, lub też mogą oni zupełnie zrezygnować z przyjazdu. Sala powinna być na tyle duża, żeby bez problemu mogła pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Warto zadbać o to, aby w lecie konferencje organizować w klimatyzowanych pomieszczeniach, które zapewnią komfort podczas występów.

 

You may also like...

Comments are closed.