Budżet weselny

Dla każdej pary zakochanych osób dzień zaręczyn jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń w życiu. Wiąże się z nim oczywiście mnóstwo radości, jednak gdy emocje opadną czas będzie przejść do planowania ślubu i wesela – a mimo, że jest ono oczywiście bardzo radosne, może też być przyczyną dużego stresu. Po pierwsze do podjęcia pozostaje mnóstwo decyzji, od których zależeć może powodzenie całego przedsięwzięcia. Po drugie wiele osób zaczyna zadawać sobie pytanie „skąd tak naprawdę wziąć pieniądze na wesele”?

O czym pamiętać planując ślub i wesele?

Planowanie zacząć należy od wyboru daty, która pasować będzie nie tylko nam, ale też osobom, bez których nie wyobrażamy sobie tego dnia (rodzicom, rodzeństwu, najbliższym przyjaciołom – jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna). Kiedy tylko zdecydujemy, która data będzie dla nas najlepsza czas udać się w celu zarezerwowania jej w urzędzie stanu cywilnego właściwym dla naszego miejsca zamieszkania oraz w kościele, o ile planujemy ślub kościelny. Warto zrobić to już na rok przed ślubem. W mniej więcej tym samym okresie warto zdecydować, gdzie odbędzie się nasze przyjęcie weselne. Miejsce to powinno nie tylko pasować do charakteru planowanego przez nas przyjęcia, ale też pomieścić wszystkie zaproszone przez nas osoby. Pod uwagę należy wziąć także inne aspekty – czas dojazdu do Sali z kościoła, ewentualne noclegi, dodatkowe udogodnienia i tym podobne. Trzeba też podjąć decyzję dotyczącą usługodawców, z których usług planujemy skorzystać – na pierwszym miejscu znajduje się zwykle oprawa muzyczna (zespół albo dj), w dalszej kolejności znaczenie ma kamerzysta i fotograf, makijażystka i fryzjerka itd. Musimy ustalić listę zaproszonych osób, zakupić i rozesłać zaproszenia. Czeka nas także wybór obrączek ślubnych, tortu weselnego, odpowiednich strojów i dodatków (szczególnie ważnych dla przyszłej panny młodej), prezentów dla gości, kwiatów i wielu innych rzeczy w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Tym, co ma największe znaczenie jest jednak budżet, którym dysponujemy.

Pieniądze na wesele – jak wziąć ślub i nie zbankrutować

Nie ma się co oszukiwać – organizacja wesela kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Koszta te jednak można ograniczyć, o ile pamiętać będziemy o kilku rzeczach. Po pierwsze wystawne wesele jest z pewnością bardzo przyjemne, jednak nie jest ono ani konieczne, ani najważniejsze. Alternatywą może być obiad dla najbliższych. Jeśli jednak zdecydujemy się na organizację przyjęcia pamiętajmy, że na liście gości znaleźć się powinny przede wszystkim te osoby, bez których nie jesteśmy go sobie w stanie wyobrazić. Dodatkowe kosztowne atrakcje również mogą być miłym dodatkiem, jednak zazwyczaj mało kto o nich pamięta – postaw więc na skromne wesele z klasą.

 

This entry was posted in .

You may also like...

Comments are closed.