Zabiegi medycyny estetycznej

Jeśli zdarza ci się mieć kompleksy z powodu niedoskonałości swojego wyglądu być może warto pomyśleć o skorzystaniu z usług, jakie oferuje medycyna estetyczna? Atrakcyjny wygląd zwiększa pewność siebie i pozytywnie wpływa na komfort naszego życia. W końcu często od pierwszego wrażenia zależy nasza przyszłość, warto zadbać o to, aby było ono jak najlepsze pod każdym możliwym względem. W tym właśnie celu działają gabinety medycyny estetycznej. Co konkretnie mają nam one do zaoferowania?

Zabiegi medycyny estetycznej

Są dwa główne obszary, które ludzie pragną w sobie poprawić. Pierwszym z nich jest zniwelowanie objawów starzenia się, drugim pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i ogólna poprawa wyglądu sylwetki. Jeśli chodzi o odmłodzenie, przynajmniej dotyczące naszej skóry, zabiegi są liczne i bardzo skuteczne. Dotyczą nie tylko skóry twarzy, ale też rąk czy stóp, które zwykle zdradzają nasz wiek. Możliwe jest również wypełnienie albo całkowite usunięcie zmarszczek i innego rodzaju bruzd, dzięki czemu skóra wygląda na jędrną, młodą i bardziej promienną. Przy pomocy laserów możliwe jest również usunięcie wszelkich przebarwień, między innymi tych spowodowanych szkodliwym działaniem promieni słonecznych, na które mniej lub bardziej świadomie się wystawiamy. Jeśli chodzi zaś o poprawę sylwetki, możliwa jest redukcja wagi wskutek usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej, a także usunięcie szpecącego cellulitu czy też rozstępów. To oczywiście nie wszystko. Możliwa jest również na przykład zmiana kształtu, owalu i wyglądu naszej twarzy, zwiększenie i umodelowanie ust, wypełnienie doliny łez czy kości policzkowych. Popularnością cieszą się także zabiegi całkowitego i trwałego usunięcia owłosienia z konkretnych partii ciała czy redukcja nadpotliwości. Obie przypadłości – obfite pocenie i nadmierne owłosienie mogą bardzo negatywnie oddziaływać na jakość naszego życia, a dzięki prostym zabiegom można całkowicie się ich pozbyć. Bardzo popularna jest także poprawa wyglądu ludzkiego uzębienia – zarówno jego kształtu, jak i koloru. W medycynie estetycznej stosuje się wyłącznie zabiegi nieinwazyjne. Jeśli konieczne jest usunięcie bardziej skomplikowanych albo rozległych wad, zarówno wrodzonych, jak i nabytych, konieczne może być skorzystanie z usług chirurga plastycznego. Do zabiegów wykorzystywane są między innymi różnego rodzaju lasery, fale radiowe, peelingi mechaniczne oraz chemiczne, zabiegi biostymulujące – osocze bogatopłytkowe i lasery biostymulujące, nakłucia, wypełniacze takie jak kwas hialuronowy albo L-polimlekowy czy też jad kiełbasiany, znany potocznie pod nazwą botoksu.

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Jeśli zdecydujemy się na taką formę poprawy naszego wyglądu należy pamiętać o tym, aby zabieg wykonany był przez uprawnionego do tego specjalistę. W Polsce są to wyłącznie lekarze z ważnym prawem do wykonywania zawodu, głównie dermatolodzy, stomatolodzy czy interniści, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie. Są to zabiegi, które powierzone w niepowołane ręce mogą przynieść więcej negatywnych skutku, aniżeli pożytku. Zabiegi wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, jednak hospitalizacja nie jest konieczna.

Dzięki poprawie naszego wyglądu poprawimy też jakość naszego życia. Czasami mała zmiana potrafi zrobić bowiem naprawdę dużą różnicę.

 

This entry was posted in Uroda.

You may also like...

Comments are closed.